ZASADY ODBYWANIA DYŻURÓW

DYŻURUJĄCY RODZICE ZAPEWNIAJĄ BEZPIECZEŃSTWO WSZYSTKICH UCZNIÓW W SZKOLE.

Rodzice/opiekunowie po uprzednim wyrażeniu chęci dyżurowania, zgłaszają się o godzinie 8:40 w sali 107 na pierwszym piętrze aby podpisać listę obecności i ustalić podział obowiązków na dany dzień.

Osoby dyżurujące otrzymają przydział do następujących miejsc:

Pierwsze piętro:

• przy głównych drzwiach wejściowych i bocznych od strony małego parkingu należy:
    • zwracać uwagę na osoby wchodzące na teren budynku szkolnego,
    • dopilnować by z budynku nie wychodzili uczniowie bez pozwolenia nauczyciela,
  • sprawdzać czystość i porządek w łazienkach,
  • dopilnować by uczniowie i oczekujący rodzice nie zakłócali zajęć lekcyjnych głośnymi rozmowami.

Drugie piętro:

• na korytarzu i schodach należy dopilnować by zachowana była cisza i porządek,
  • w bibliotece i sklepiku szkolnym należy pomóc w normalnych zajęciach tych organizacji,
  • uczniów należy kierować do łazienek znajdujących się na pierwszym piętrze.

Trzecie piętro:

• w łazienkach należy pomóc małym dzieciom oraz dopilnować ogólnego porządku (z łazienki tej korzystać mogą tylko uczniowie klas na trzecim piętrze),
  • na korytarzu i schodach należy pomóc w zachowaniu ciszy, porządku i spokoju.

Osoba dyżurująca ma prawo i obowiązek zwracać uwagę uczniom aby komunikowali się wyłącznie w języku polskim. Przypadki poważnego naruszenia porządku oraz nagłe wypadki osoba dyżurująca jest zobowiązana zgłosić dyrektorowi szkoły pd nr. tel. 312-929-9902 lub zarządowi szkoły pod nr tel. 312-929-9901. W razie bezpośredniego zagrożenia życia należy bezzwłocznie zatelefonować do pogotowia ratunkowego pod nr. 911.

Dyrektor szkoły, nauczyciele czy osoby z zarządu mają prawo poprosić dyżurnych o pomoc i skierować do innych czynności związanych z działalnością szkoły.

Poza planowymi dyżurami, jeżeli jest taka potrzeba, rodzice mogą odbyć dodatkowy dyżur, ale maksymalnie do trzech razy w ciągu roku szkolnego. Ostatecznie Zarząd decyduje ile osob dyżurnych jest potrzebnych w danym dniu w związku z wydarzeniami w tym dniu lub nadchodzącymi.

Dyżur trwa do godziny 13:00, po czym osoba powinna zgłosić się do skarbnika szkoły (pokój 107) w celu zwrócenia plakietki i odebrania depozytu za dyżur.

Dziękujemy za niekorzystanie z telefonów i nieczytanie książek w czasie trwania dyżuru.