WIADOMOŚCI SZKOLNE

Święto Dziękczynienia

Drodzy Rodzice!

W pięknym dniu Świeta Dziękczynienia wdzięczność zajmuje najważniejsze miejsce w naszych sercach. Z głębi duszy dziękujemy Bogu za wszystko, czym nas obdarza, za nasze rodziny, przyjaciół i dobrodziejów.

Egzamin z języka polskiego

Egzamin z języka polskiego STAMP4S dla Seal of Biliteracy

W kwietniu 2018 r. w amerykańskich szkołach dostępny będzie test STAMP4S z języka polskiego, który może być użyty dla celów Seal of Biliteracy.

Seal of Biliteracy to nagroda przyznawana przez szkoły, okręgi szkolne lub departamenty edukacji uczniom, którzy wykazują się biegłą znajomością języka angielskiego i języka obcego w szkole średniej.

Harcerstwo na Trójcowie

Czuwaj!

Witam wszystkich na otwarciu nowego ośrodka harcerskiego przy Polskiej Szkole na Trójcowie! Ogłaszam pierwszą zbiórkę naszych jednostek!

Szczegóły o pierwszym spotkaniu są następujące:

1. Prosimy, aby wszystkie dzieci spotkały się z naszymi wodzami w dużej sali pod szkołą o 13:15, czyli zaraz po zakończeniu lekcji.

Dzień Koszulki Szkolnej

Pierwsza sobota każdego miesiąca to „ Dzień Koszulki Szkolnej”.

Kółko szachowe

To już kolejny rok, w Polskiej Szkole im.Trójcy Św. spotykamy się w każdą sobotę po lekcjach. Uczymy się grać w szachy i ...

Kółko matematyczne

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PITAGORASEM.”

Zapraszamy na kółko matematyczne dla klas 1 -5.

Zajęcia kółka matematycznego są prowadzone przez panią Sabinę Staszel.

w sali 108 w godz.13:15-14:00.

Koszt kółka za cały rok szkolny (27spotkań) -$ 90

Podręczniki szkolne

Zakup podręczników szkolnych będzie możliwy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, po mszy św., w budynku szkoły, na pierwszym piętrze.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Szanowni Państwo!

Wakacje zakończone. Polska Szkoła im. Trójcy Świętej w Chicago rozpoczyna nowy rok szkolny 16 września 2017r. inauguracyjną mszą św. o godz. 9:00. Obowiązuje strój odświętny.

Po nabożeństwie uczniowie udadzą się do klas na zajęcia. Powinni być zaopatrzeni w książki, zeszyty, przybory szkolne i drugie śniadanie. Lekcje będą trwały do godziny 1.00 pm.

Informacje o rozmieszczeniu klas będą na klatce schodowej na każdym piętrze, a przy klasach na tablicach będą wywieszone listy dzieci zapisanych do szkoły.

Uczniom życzymy pomyślnego roku szkolnego, a Rodzicom satysfakcji z osiąganych przez dzieci wyników.

16 września, godz.9.00 - Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Drodzy Rodzice!
W związku z trwającymi jeszcze  w szkole  remontami,

Przybory szkolne

LISTA PRZYBORÓW SZKOLNYCH DLA UCZNIOW KLAS 1-4

• 4 zeszyty w wąskie linie( możliwość zakupienia w szkole)

• ołówki (kilka)

Rejestracja na rok szkolny 2017/2018

Odbiór legitymacji szkolnych

Informacja dla rodzin, które do końca czerwca nie odebrały legitymacji uczniowskich.

Legitymacje są do odebrania w biurze parafialnym, od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00am do 1.00pm oraz od 2.00pm do 5.00pm.

Legitymacje szkolne dla uczniów szkół polonijnych

Z inicjatywy Pana Prezydenta Andrzeja Dudy przyjęte zostały zmiany w przepisach, które uprawniają uczniów szkół polonijnych oraz osoby uczące się języka polskiego w szkołach obcych systemów oświaty, a także nauczycieli tych szkół, do otrzymania legitymacji uprawniającej do skorzystania z ulgowych przejazdów transportem publicznym podczas pobytu w Polsce oraz wstępu do muzeów i parków narodowych na takich zasadach jak uczniowie szkół w Polsce.

Strona główna »

Rekolekcje adwentowe / Wyjazd do Copernicus Center na film " Dwie korony"
    kl. 5 - 3 liceum
  • 6 stycznia 2018