WIADOMOŚCI SZKOLNE

ŚRODA 14 MAJA – CZWARTEK 15 MAJA, 2014

Plan nawiedzenia Ikony Matki Boskiej Jasnogórskiej

„Od Oceanu do Oceanu” na Trójcowie

• 7:30pm – Uroczyste przywitanie z udziałem wszystkich Grup parafialnych (wprowadzenie Obrazu z uroczystą procesją Orkiestra, Lajkonik, Chór, Zespoły Muzyczne, Róże Różańcowe, Seniorzy, Polska Szkoła Sobotnia, Przygotowujący się  do  I Komunii Św. i Bierzmowania, Poczty Sztandarowe)
  • 8:00pm – Uroczysta Msza Św.
    – Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego (po kazaniu)
    - Po Mszy Św. Apel Jasnogórski i odnowienie zawierzenia parafii i rodzin
    – Adoracja i Przedstawienie Intencji Parafian
  • 12:00am (o północy) – Msza Św. z udziałem zespołu „Vox Domini”

CZWARTEK 15 MAJA

• 1:00am – Nabożeństwo ekspiacyjne i litania loretańska
    – Całonocna Adoracja nocna prowadzona przez członków Żywego Różańca, Rycerzy Miłosierdzia i parafian
  • 7:30am – Godzinki
  • 8:00am – Msza Św.
  • 9:00am – Czuwa Róża VI – Prowadzi Mira Radzik
  • 10:00am – Czuwa Róża II prowadzi Ania Gąsior
  • 11:00am – Czuwa Róża VIII – prowadzi Ewa Wojas
  • 12:00pm – Czuwa Róża V – prowadzi Teresa Rogala
  • 1:00pm – Czuwają Księża, Siostry i panowie z Anawim
  • 2:00pm – Czuwa Róża I – prowadzi Anna Kanas
  • 3:00pm – Godzina Miłosierdzia Bożego – Seniorzy i Rycerze Miłosierdzia
  • 4:00pm – Godzina Święta w intencji powołań
  • 5:00pm – Msza Św.
  • 6:00pm – Pożegnanie Obrazu

Informacje o peregrynacji

Od Oceanu do Oceanu – od Władywostoku do Fatimy – 65 tysięcy kilometrów z Ikoną Częstochowską przez świat w obronie życia. A obecnie w Stanach Zjednoczonych.

Podróżująca Ikona Matki Bożej Częstochowskiej jest wierną kopią Cudownego Obrazu. Została poświęcona na jasnej Górze i dotknięta do Cudownej Ikony. Obrońcy życia z wielu krajów stanęli w styczniu 2012 r., przed obrazem Matki Boskiej na Jasnej Górze i powierzyli jej ochronę cywilizacji życia i miłości: „Najświętsza Panno Maryjo, Przeczysta Matko Boża, Niepokalana Dziewico! W Twoje ręce powierzamy wielką sprawę ochrony cywilizacji życia i miłości. Żyjemy w trudnym czasie wielkiego, globalnego ataku cywilizacji śmierci...Najświętsza Matko obiecujemy Ci, że ze wszystkich sił będziemy chronić ludzkie życie, zwłaszcza małe i bezbronne. Stajemy przed Tobą, Matko Zbawiciela, z pełna świadomością, że sami nie jesteśmy w stanie wygrać tego globalnego zmagania. Stań na czele ruchów obrony życia i prowadź nas. Ochroń życie! Ocal rodziny! Dodaj nam sił! Uproś u swojego Syna zwycięstwo cywilizacji życia i miłości!”

Pierwszy etap peregrynacji rozpoczął się we Władywostoku w Rosji, a zakończył się w Fatimie w Portugalii. Trasa wiodła przez 24 kraje Azji i Europy. Matka Boża odwiedziła 75 katedr, 73 wielkie sanktuaria, w tym Lourdes i Fatimę, około 50 cerkwi prawosławnych oraz niezliczoną liczbę parafii katolickich.

Zatrzymała się także na rynkach wielu miast, przed klinikami aborcyjnymi, odwiedziła szpitale, więzienia, schroniska dla kobiet w ciąży kryzysowej i hospicja. Maryja pochyla się nad każdym cierpieniem, leczy poranienie współczesnych ludzi i prowadzi do swego Syna Jezusa Chrystusa. Od 24 sierpnia 2013 r. Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej pielgrzymuje po Ameryce Północnej. Przejechała już ponad 22 tysiące mil. Pielgrzymkę koordynuje „Human Life International” Pielgrzymce po Archidiecezji Chicago patronuje Kardynał Franciszek George.

Serdecznie zapraszamy na Trójcowo na peregrynację Ikony Matki Boskiej Częstochowskiej – Środa 14 maja 7:30 pm do Czwartku 15 Maja