" Urodziny szkoły"

W tym dniu nie było zajęć dydaktycznych, toteż po śniadaniu wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, aby wspólnie malować pisanki, wykonywać różnorodne prace plastyczne związane z Wielkanocą, czy też uczestniczyć w klasowych grach i zabawach.

Ukoronowaniem sobotniego święta był Marsz dla Jezusa. W marszu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele, katecheci i rodzice, którzy śpiewając i dzierżąc palmy w rękach, byli nie tylko biernymi widzami, ale aktywnymi uczestnikami wspólnie przeżytego wydarzenia.

Uroczystości sobotnie były wyjątkową okazją do wzajemnego zintegrowania społeczności szkolnej, poczucia wspólnoty, ale przede wszystkim były okazją do wspólnej zabawy i radosnego świętowania urodzin dostojnej jubilatki – szkoły na Trójcowie.

Irena Olejniczak