Prelekcja pana Rafała Muskały o Chicago

Historia Chicago

18 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły ( od klasy 5 do III LO) uczestniczyli w prelekcji dotyczącej historii miasta Chicago. Reżyser, dziennikarz, producent i dokumentalista pan Rafał Muskała ( współproducent „ Czwartej dzielnicy ” ) swoje słowa poparł zdjeciami Chicago. Najciekawszym z miejsc, do którego reżyser zawsze wraca jest centrum miasta, w którym dominują drapacze chmur. Loop znane jest każdemu, kto chociaż raz odwiedził Wietrzne Miasto.To tam znajdują się Grand Park, State Street, Art Institute czy Willis Tower. Oprócz ciekawej architektury, parków, teatrów, fontann zobaczyliśmy miejsca bliskie każdemu Polakowi mieszkającemu na obczyźnie. Muzeum Polskie w Ameryce, Teatr Chopina, polskie kościoły, ale także „ Pierogi Fest”, „ Taste of Polonia” czy różne festiwale polonijne ( w tym filmowy ) przyczyniają się do tego, że wciąż czujemy sie Polakami. Pan Rafał Muskała wspomniał o chicagowskich drużynach sportowych takich jak Chicago Bulls, Blackhawks, Cubs, White Sox, które znane są w całym świecie. Na zakończenie spotkania młodzież przypomniała sobie symbole flagi Chicago  a także to, co one oznaczają. Dziękujemy panu Rafałowi Muskale za ciekawą prelekcję i zapraszamy do naszej szkoły ponownie.

Teresa Michalka