Ślubowanie Pierwszoklasistów

29 października 2016 roku w Polskiej Szkole im. Trójcy Świętej w Chicago miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie klas pierwszych. W tym roku szkolnym składały je dwie pierwsze klasy, kl. Ia i Ib pod opieką Katarzyny Łapińskiej-Jabłoński i Justyny Łapińskiej.
Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Marię Baran. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i medaliki z rąk Ks. Andrzeja Totzke, S.Chr. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia klas pierwszych, wpis do księgi pamiątkowej szkoły i przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Justyna Łapińska

• 20 stycznia 2018
    Zabawa karnawałowa dla rodziców
  • 21 stycznia 2018 godz. 10:00AM
    Przystanek Historia w Chicago
    Msza św. / Poświęcenie i złożenie w katakumbach " ziemii z Łączki".
  • 27 stycznia 2018
    Studniówka
  • 3 lutego 2018 godz. 1:15PM
    Półroczna konferencja klasyfikacyjna