Trójcowo wychowuje intelektualnie i duchowo od 1992 roku.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Ślubowanie Pierwszoklasistów

29 października 2016 roku w Polskiej Szkole im. Trójcy Świętej w Chicago miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie klas pierwszych. W tym roku szkolnym składały je dwie pierwsze klasy, kl. Ia i Ib pod opieką Katarzyny Łapińskiej-Jabłoński i Justyny Łapińskiej.
Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Marię Baran. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i medaliki z rąk Ks. Andrzeja Totzke, S.Chr. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia klas pierwszych, wpis do księgi pamiątkowej szkoły i przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Justyna Łapińska

 

Masz pytanie? Zadzwoń:

312.929.9901

Więcej informacji kontaktowych »

Strony klasowe

Zadania domowe, informacje od nauczyciela - teraz dostępne na stronach klasowych bez hasła.

Patron medialny międzyszkolnego konkursu pt. „Polskie miejsca w Chicago i okolicach o których warto wiedzieć”

Nadchodzące wydarzenia:

Zobacz cały kalendarz »

  Formularz zgłoszenia życzeń do okolicznościowego pamiętnika z okazji 25. rocznicy.

Prawa autorskie należą do Polskiej Szkoły
im. Trójcy Świętej w Chicago, 2004-2017

XHTML

admin