KLASA 5 - p. MARIA ZBOREK

:-)

Zadanie domowe z dnia 10-14-2017

Język polski

1.W zeszycie napisz odpowiedź na pyt.9 str.43- czytanka.

2.Przygotuj się do dyktanda str.43.

3.Ćwiczenia-str.15-16, ćw.3-8 .

4.Przygotuj się do testu str.17 w ćwiczeniach

Extra:

Głośne czytanie “Szersze ujęcie tematu” str.39-41

Historia

Dokończyć ćwiczenia str.17-18 ćw.5,6 i 8.

Informacja:

Uczniowie klas od 5 do 3 liceum biorą udział w prezentacji p. Rafała Muskały " Polskie wynalazki w USA, które zmieniły świat". Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 12.00 w sali pod kościołem.

Uczniowie mogą się ubrać biało- czerwono.

Zadanie domowe z dnia 10-07-2017

Język polski

1.Napisz list do kolegi na formie kórą dostałeś w klasie-(uwzględnij ważne elementy listu).

2.Przeczytaj na głos”Szersze ujęcie tematu” str.11  i zapisz w zeszycie swoje imię i nazwisko

za pomocą alfabetu Braille’a.

3.Ćwiczenia-str.12 ćw.4,5 i str.13 ćw.7,6 oraz ćwiczenia na luźnej kartce-dostałeś w klasie.

Extra-Przeczytaj str.9-10

1.Str.15-16 ćw.1-4

Powtórz słowa hymnu polskiego a jeśli jeszcze go nie znasz to naucz się na pamięć.

Informacja:

Dyżury rodziców kl. 5 przypadają na się 4  i 11  lisopada.Proszę zapisywać się na listę, lista jest wywieszona pod klasą.

Nadal jest aktualny nabór do akademii z okazji 11 lisopada.Próby po lekcjach a ostatnia próba 11 lisopada będzie rano o godz 8:00.Chętni- proszę zgłosić się do mnie.

Zadanie domowe z dnia 09-30-2017

Język polski

1.Napisz jak Ci się podobało dzisiejsze przedstawienie pt.”W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka”.Które postacie oceniasz dobrze(pozytywnie) a które źle (negatywnie) , uzasadnij dlaczego? Napisz zadanie na odzielnej kartce .

2. Ćwiczenia -str.7-9 ,ćw.1-4.

Historia

Porozmawiaj z rodzicami i dowiedz się z jakich regionów Polski pochodzą ,spróbuj odszukać te miejsca na mapie.Możesz również dowiedzieć się o pochodzenie dziadków. Jeżeli rodzic nie pochodzi z Polski to dowiedz się z jakiego regionu innego kraju pochodzi.

Informacja:

1.Zebranie z rodzicami odbędzie się w następną sobotę tj.7października  o godz.9:05 w sali 207  (sala zaraz obok naszej klasy).

2.Zapraszamy chętne dzieci do udziału w akademii 11 listopada.Chętni do udziału proszeni są na pierwszą probę po lekcjach tj.7 października  ,proszę pozostać w klasie i później przejdziemy na próbę do klasy 203. Tam będą odbywać się próby po lekcjach.

3.Pierwsza sobota każdego miesiąca to „ Dzień Koszulki Szkolnej”,  uczniowie powinni w tym dniu przyjść ubrani w szkolną koszulkę. Klasa, w której procentowo najwięcej uczniów będzie miało taką koszulkę, w kolejną sobotę otrzyma w nagrodę Krispy Kreme Doughnuts.

Zadanie domowe z dnia 16-09-2017

Witam Was na naszej stronie po długiej przerwie wakacyjnej.

Jezyk polski

1.Uzupełnij kartę informacyjną “Przedstaw siebie”  i przygotuj się ustnie ,aby siebie ładnie przedstawić klasie i nowemu nauczycielowi.(kartkę dzieci dostały w klasie)

Historia

1.Przeczytaj na głos wstęp do podręcznika historii -Drodzy Przyjaciele!

2.Zwrócić podpisane formy ,które dzieci dostały w klasie:bardzo ważne pozwolenie na  opuszczenie budynku wraz z opłatą $20 -(wycieczka 30 września na spektakl”W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka), upoważnienie do odbioru dzieci ze szkoły,regulamin ucznia ,list do rodziców,oraz wyznaczone rzeczy z listy przyborów szkolnych.Proszę aby każda forma zawierała czytelny podpis.

Powodzenia!

• 21 października 2017