KLASA 2B - MAŁGORZATA PODLASEK

Zadanie domowe (na 28 października 2017)

1. Naucz się dobrze czytać wierszyk "Dwujęzyczność," który otrzymalaś/otrzymaleś w klasie. Spróbuj nauczyć się go na pamięć.

2. Wyjaśnij co znaczą slowa dziki, oswojony i instynkt. Zapisz slowa i znaczenia w zeszycie.

3. Ćwiczenia "Asy  z II Klasy" strona 11 ćwiczenie 8 i 10, strona 25 ćwiczenie 4, strona 26 ćwiczenie 5 i 6.

Zadanie domowe (na 21 października 2017)

I. Na podstawie strony otrzymanej na zajęciach 21 października (zaczynającej się od słów ("Andy to góry...")

1. Naucz się dobrze czytać zdania od początku strony, aż do zdania "Odwaga to cecha..."  Wszystkie zdania mają identyczną składnię i były ćwiczone na zajęciach.

2. Z pozostałej części (od zdania "Edek dał mi czas..." do końca strony) starannie wypisz do zeszytu wszystkie wyrazy jednosylabowe. Dla ułatwienia wszystkie te wyrazy są napisane na czarno. Policz ile wyrazów znalazłaś/znalazłeś i zapisz cyfrę w zeszycie. Przeczytaj glośno zapisane wyrazy.

II "Asy z II Klasy Ćwiczenia" Strona 18 ćwiczenie 8, 9 (tylko wpisać numerki, można ale nie trzeba przepisywać imion) i strona 22 ćwiczenie 12.

III Opowiedz rodzicom historię orangutana, którą czytaliśmy na lekcji, kim był, jak miał na imię, gdzie mieszkał, co lubił robić i jeść, co go spotkało i jak się zakończyła dla niego ta historia. Poproś, aby rodzic zapisał na osobnej kartce, czego się od Ciebie dowiedział i przynieś tę kartkę na zajęcia.

Zadanie domowe (na 14 października 2017)

Podstawą zadania jest material przeslany e-mailem, jak również otrzymany przez wszystkich na zajęciach 7 października. Proszę zwrócić uwagę, aby zadanie bylo wykonane starannie i aby dzieci zaczynaly pisać z lewej strony i zostawialy jedną linijkę wolną. Jeżeli to konieczne, zadanie należy przepisać na czysto. Proszę przeznaczyć jeden zeszyt tylko na zadania domowe.

1. Przepisz do zeszytu z tabeli "Moje sylabki" parami obok siebie wszystkie sylaby otwarte (kończące się na samogloskę) i zamknięte (kończące się na spólgloskę) z "j" oraz "ch," a następnie przeczytaj glośno to co napisalaś albo napisaleś. Np. ja aj, jo oj itd.
  2. Ćwicz czytanie parami sylab otwartych i zamkniętych zwlaszcza z gloskami c,j,ch,w,ż oraz rz.
  3. Dokladnie wyćwicz czytanie zdań otrzymanych w klasie. Zdania są na 2 stronach. Pierwsza zaczyna się od "Mama ma dużo macy i magi" a druga " "Jola i Józefa." Zdania zawierają tylko sylaby otwarte i nie powinny większości dzieci sprawiać trudności. Jeżeli któreś sylaby są dla dziecka trudne wracamy do ćwiczeń z poprzedniej lekcji (Moje Sylabki -Sylaba Otwarta) i kart z prostymi dwusylabowymi slowami, które dzieci otrzymaly na zajęciach.

Proszę jeszcze raz zapoznać sie z informacjami w sekcji "Sprawy organizacyjne" umieszczonej poniżej. Niektóre dzieci nadal nie są zaopatrzone we wszystkie konieczne do lekcji rzeczy NAWET OLÓWKI, GUMKI oraz ZESZYTY zakupione w szkole.

Zadanie domowe (na 7 października 2017)

Podstawą zadania jest material przeslany e-mailem jak również otrzymany przez wszystkich na zajęciach 30 września (Moje Sylabki -Sylaba Otwarta)

1. Przepisz do zeszytu malymi literami wszystkie sylaby z trzema dowolnymi spólgloskami (np. ga, go, gu, gó, ge, gi, gy)
  2. Ćwicz czytanie sylab w kolumnach i rzędach (Kolumna- zmienia się samogloska, a spólgloska pozostaje ta sama. Rząd- zmienia się spólgloska, a samogloska pozostaje ta sama).
  3.  Ile wyrazów możesz utworzyć, dodając do sylaby "ma" inne sylaby z listy? Zapisz utworzone slowa w zeszycie.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

I Kontakt z nauczycielem:

Małgorzata Podlasek

telefon: 312.636.2899

poczta: gosha.podlasek@gmail.com

II Lista rzeczy potrzebnych na zajęcia:

1. Czytanka "Asy z II Klasy"
  2. Ćwiczenia "Asy z II Klasy"
  3. Folder (otrzymany na pierwszych zajęciach)
  4. Skoroszyt (binder do organizacji materialów)
  5. Piórnik (3 olówki, gumka, kredki, pisaki, klej w sztyfcie)
  6. Cztery (4) zeszyty zakupione w szkole ( Na razie 2 przynosimy na zajęcia).
  7. Chlebak z drugim śniadaniem i podpisana butelka z wodą.

III Trzy "P" ucznia klasy 2B:

Punktualny (nie spóźniam się na zajęcia)

Przygotowany (mam zrobione zadanie i jestem gotowy do lekcji)

Pozytywny (dam radę jeśli się postaram i spędzę trochę czasu)

IV Budujemy wieżę czytelniczą.

Na karteczkach-cegielkach zapisujemy tytuly przeczytanych przez siebie lub rodziców książek i naklejamy w klasie na tablicy "Czytamy po polsku."