KLASA 1B

Kochani Rodzice,sedecznie witam na mojej stronie klasowej.Jeszcze nie wszystkie dzieci mają podręczniki do religii.Można je nabyć w pokoju 107 na pierwszym piętrze już o godz.9.00am przed zajęciami.Temat naszej pierwszej katechezy:PAN  BÓG JEST  STWÓRCĄ CAŁEGO WSZECHŚWIATA.Zad.domowe z dnia 17 września 2016r.:Narysuj w ramce swoje ulubione stworzenie.Drodzy Rodzice,ponawiam prośbę o zakup podręczników do katechezy.Temat i zadanie domowe z dn.24 września:BÓG STWORZYŁ LUDZI NA SWOJE PODOBIEŃSTWO.Zadanie:przyjrzyj się napisom na kapeluszach,złe odpowiedzi przekreśl,a dobre zaznacz rysując nad  Kapeluszem złotą koronę.

Zadanie domowe z dn.14 stycznia 2017r.

Obejrzyj wspólnie z rodzicami zdjęcia lub film z Twojego Chrztu.Podczas niedzielnej wizyty w kościele obejrzyj chrzcielnicę i narysuj ją w ramce na str.38.Wpisz też imiona twoich rodziców chrzestnych.

Zad.domowe z dn.8pażdziernika 2016r.Naucz się na pamięć modlitwy "Zdrowaś Maryjo"podręcznik str.96.

Zad.domowe z dn.15 pażdziernika 2016r.Naucz się na pamięć modlitwy "Ojcze nasz"-podręcznik str.9.

Zadanie domowe z dn.22 pażdziernika 2016r.Ćw.str.23.Pokaż za pomocą strzałki - jakim słowem uzupełnić każde zdanie.Ćwiczenie "Przepis na świętość "pomoże dzieciom utrwalić sobie osobę Św. Franciszka z Asyżu o którym oglądaliśmy film.

Zadanie domowe z dn.12 listopada 2016r.Pomódl się z całą rodziną za zmarłych z rodziny modlitwą:"Wieczny odpoczynek".

Drodzy Państwo,dwa tygodnie temu niektóre z dzieci otrzymały podręczniki do religji,które zostały dokupione.Cena podręcznika wynosi 15dolarów,które proszę wpłacić do wychowawczyni klasy lub do mnie.Przypominam również o modlitwie "Ojcze nasz",którą dzieci już powinny znać na pamięć.

Zadanie domowe z dn.28 stycznia 2017r.

Zadanie na kartkach w folderach:Pokoloruj obrazki przedstawiające miejsca,w których spotykasz Jezusa.Znajdz prawidłowe nazwy i połącz je z odpowiednimi rysunkami.

Zadanie domowe z dn.4 lutego 2017r.

W linijkach (moje notatki str.42.) napisz ile razy w ciągu tygonna powiedziałeś słowo "PRZEPRASZAM" do Mamy,Tatusia,brata,siostry,kolegi,koleżanki.

Drodzy Państwo bardzo proszę o sprawdzanie zadań domowech z religii,które zamieszczam na mojej stronie.Żadne dziecko w klasie nie miało dzisiaj zadania domowego z ubiegłego tygodnia.Powtarzam więc zadanie z dn.4 lutego z nadzieją,że mogę liczyć na Waszą pomoc.

.            z modlitwą Anna Groniecka katechetka.

Kochani Rodzice,po moim  apelu w ubiegłym tygodniu,tylko dwoje dzieci (na 25 w klasie) uzupełniło zadanie domowe z dn.4lutego 2017r.Proszę spraedzajcie co dzieci mają zadane.Proszę o uzupełnienie zadania z dn.4 lutego br.

Zadanie domowe z dn.25 lutego 2017r.

Naucz się na pamięć aktu nadziei  podręcznik str.55.

Zadanie domowe z dn.4 marca 2017r.

Wpisz odpowiedzi do rysunków str.57. i naucz się modlitwy za rodziców  str.59.