KLASA DWUJĘZYCZNA - p. JUSTYNA ŁAPIŃSKA

Email: Justyna.Lapinska@yahoo.com

Telefon: 773-704-6938

Klasa Dwujęzyczna ma zajęcia w sali 311

UWAGA!! Pierwsza sobota każdego miesiąca to „ Dzień Koszulki Szkolnej”. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie powinni w tym dniu przyjść ubranym w szkolną koszulkę. Klasa, w której procentowo najwięcej uczniów będzie miało taką koszulkę, w kolejną sobotę otrzyma w nagrodę Krispy Kreme Doughnuts.

___________________________________________________

19 października 2017 roku

Ślicznie dziękuję za pamięć i kwiaty z okzji Dnia Nauczyciela :)))

PRACA DOMOWA na 21 października 2017 roku

1. W podręczniku „Z Anią przez Polskę” proszę wypełnić str. 10-12

2. Zmodyfikujemy trochę zadanie 7 na str. 12 - proszę aby uczniowie narysowali swój pokój na kartce A4 i z pomocą rodziców podpisali jak najwiecej znajdujących się w nim przedmiotów... w klasie każdy uczeń będzie opowiadał co ma w pokoju.

Proszę pamietać: 21 października  Szkolne Zebranie Trójek Klasowych.

10 października 2017 roku

PRACA DOMOWA na 14 października 2017 roku

1. Uczniowie otrzymali kartę pracy „Ciało człowieka” – Nieobecni uczniowie proszeni są o narysowanie swojego portretu na kartce A4 i otoczeniu niebieską obwódką narządy wzroku, żółtą – narządy słuchu, pomarańczową – narządy węchu i czerwoną – narządy smaku oraz nazwaniu części ciała: OCZY/OKO, GŁOWA, NOS, USTA, JĘZYK, USZY/UCHO, ZĘBY

2. W podręczniku „Z Anią przez Polskę” proszę wypełnić str. 7-9

3. W zeszycie w dwie linie proszę dokończyć pisanie samogłosek A, E, I, O, U, Y

2 października 2017 roku

PRACA DOMOWA na 7 października 2017 roku

W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka
Wszyscy wiemy, jak dzieci uwielbiają bajki. Mają one zresztą duże walory edukacyjne – nie tylko dostarczają wiedzy o świecie, ale też uczą odróżniać dobro od zła oraz uaktywniają w dziecku wiele emocji, dzięki czemu ma ono szansę w bezpiecznych warunkach „przerobić” takie nieprzyjemne uczucia jak strach czy złość, ale też doznać pozytywnych emocji, takich jak radość, uczucie ulgi, dumę z osiągnięć pozytywnych bohaterów.
Bajki stanowią świetny materiał do uczenia dziecka wielu umiejętności, pod warunkiem, że nie ograniczymy się jedynie do przeczytania dziecku bajki, ale wykorzystamy jej treść, ilustracje oraz książeczkę jako taką do różnych rozmów i zabaw z dzieckiem.

Zainspirowana naszą wycieczką szkolną proszę, aby Rodzice przeczytali dzieciom baśń Czerwonego Kapturka braci Grimm. W Internecie jest wiele tłumaczeń można odtworzyć nagranie z YouTube lub skorzystać np. ze strony https://basn.pl/bajki/czerwony-kapturek/

Następnie uczniowie proszeni są o wykonanie zadania z obrazkami… http://www.przed.webd.pl/zadanie/090807012sfr50c.pdf Przedstawione są cztery scenki z opowieści o Czerwonym Kapturku. Zadaniem dziecka jest je pokolorować, wyciąć (z pomocą dorosłego), a następnie – po wymieszaniu – ułożyć we właściwej kolejności.
Dodatkowo umieszczono wizerunki tarczy zegara, pokazującego, o której godzinie miały miejsce konkretne scenki. Razem z dzieckiem proszę o odczytanie godziny z zegara (ósma rano; dziewiąta trzydzieści rano; dwunasta w południe; pierwsza trzydzieści popołudniu).
Po ułożeniu obrazków (lub w trakcie ich układania), dziecko opowiada przebieg wydarzeń używając jak najwięcej polskich słów.
Dla chętnych: Można dodatkowo wykonać ćwiczenie na kreatywność – zabieramy z serii ułożonych obrazków jeden lub dwa ostatnie i prosimy dziecko, by wymyśliło całkiem inne zakończenie tej historii. Może również wymyślone przez siebie zakończenie narysować.

28 września 2017 roku

Drodzy Rodzice,

Proszę zapoznać się z planem dnia na najbliższą sobotę:

1. 1.   Uczniowie przychodzą do szkoły na 9:00 AM – proszę przynieść drugie śniadanie, książkę i zeszyt, piórnik oraz „oznaki jesieni”
  2. 2.   Autobusy wyjeżdżają ze szkolnego parkingu punktualnie o godzinie 10.20 AM.

Wszyscy (uczniowie i rodzice) ubierają szkolne lub czerwone koszulki.

** jeżeli nie uiścili Państwo opłaty przypominam, że bilety dla uczniów są w cenie $20, a dla rodziców $25 (obowiązkowe jest także podpisane pozwolenie rodziców na wyjazd)

1. 3.   Musical „W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka” rozpoczyna się o 11:00 AM w Irish American Heritage Center (4626 N. Knox Ave., Chicago, IL 60630)
  2. 4.   Przedstawienie trwa około 1 godziny, więc wracamy do szkoły na zajęcia… proszę o wcześniejsze poinformowanie, jeżeli planują Państwo odebrać dziecko po przedstawieniu z Irish American Heritage Center

Zachęcam Wszystkich do polubienia SZKOLNEGO FACEBOOKA https://www.facebook.com/Polska-Szkoła-Im-Trójcy-Świętej-W-Chicago-458469327626904/?pnref=about.overview

Dziękuję serdecznie,

21 września 2017 roku

Drodzy Rodzice,

Właśnie otrzymałam email od dyrekcji szkoły:

"Sobotnie zajęcia, ze względu na niespotykane o tej porze roku upały, co wpływa na bardzo wysoką temperaturę w salach lekcyjnych, zostają odwołane. Informacja na ten temat została już przesłana do rodziców.

Wolna od zajęć sobota bardzo komplikuje nam organizację wyjazdu na przedstawienie. Wiemy ilu jest uczniów w klasach, potrzebujemy informację od rodziców, które dzieci nie pojadą na spektakl. Bardzo proszę wychowawców klas o przekazanie ostatecznej liczby uczniów wyjeżdżających do teatru. Dotyczy to klas 0 – 5."

Pozdrawiam,

19 września 2017 roku

Drodzy Rodzice,

Było mi bardzo miło Państwa poznać i mam nadzieje, że ten rok szkolny zaowocuje samymi sukcesami