KLASA DWUJĘZYCZNA - p. JUSTYNA ŁAPIŃSKA

Email: Justyna.Lapinska@yahoo.com

Telefon: 773-704-6938

Klasa Dwujęzyczna ma zajęcia w sali 311

UWAGA!! Pierwsza sobota każdego miesiąca to „ Dzień Koszulki Szkolnej”. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie powinni w tym dniu przyjść ubranym w szkolną koszulkę. Klasa, w której procentowo najwięcej uczniów będzie miało taką koszulkę, w kolejną sobotę otrzyma w nagrodę Krispy Kreme Doughnuts.

___________________________________________________

Drodzy Rodzice,

BARDZO WAŻNA INFORMACJA OD DYREKCJII SZKOŁY!!!

Angażując całą społeczność szkolną, co roku przygotowywaliśmy paczki świąteczne dla dzieci z domu dziecka. W tym roku, w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, pomagamy jednej polonijnej rodzinie, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Jest to rodzina z dwójką dzieci, Maxymilian 7 lat i Mateusz 5 lat. Najważniejsze potrzeby rodziny to:
1. żywność (kasza, makaron, herbata, kawa, mąka, cukier, olej roślinny…)
2. środki czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do naczyń, szampon, mydło, żel myjący, pasta do zębów...)
3. odzież i obuwie dla chłopców, rozmiar 6 – 8, sylwetka szczupła (spodnie dresowe, blanket sleepers, ….......) adidasy rozmiar 2 i 3.
4. Poduszki
5. Marzeniem dzieci są klocki lego (Lego Minecraft, Lego Ninja) Xbox Lego City Game.

Bardzo proszę o zaangażowanie się poszczególnych klas w zbiórkę rzeczy. Mamy bardzo mało czasu, 9 grudnia uczniowie będą pakować prezenty, gotowe paczki muszą być przewiezione w tym dniu do magazynu.

• W najbliższą sobotę wszyscy bierzemy udział we mszy św. adwentowej o godzinie 9.00. Dla każdej klasy będą zarezerwowane (podpisane) ławki.
• Pizza, która miała by serwowana w pierwszą sobotę miesiąca, z racji wyjazdu zostaje przełożona o tydzień, czyli na 9 grudnia.

PRACA DOMOWA na 2 grudnia 2017 roku

1. Karty pracy zostały rozdane w klasie i każdy uczeń włożył je do folderu; Poznajemy sylaby… do diagramu z samogłoskami wpisujemy spółgłoski np. B, C, D…P, R, S… W, Z – czytamy sylaby głośno, przepisujemy jak najwięcej sylab to zeszytu w dwie linie.
2. Podręcznik str. 25-30 – uczniowie powinni znać miesiące i pory roku.
Przypominam, że Wszyscy ubieramy SZKOLNE koszulki!!!!

Dziękuję za współpracę,
Justyna Łapińska
Wychowawczyni Klasy Dwujęzycznej

• 20 stycznia 2018
    Zabawa karnawałowa dla rodziców
  • 21 stycznia 2018 godz. 10:00AM
    Przystanek Historia w Chicago
    Msza św. / Poświęcenie i złożenie w katakumbach " ziemii z Łączki".
  • 27 stycznia 2018
    Studniówka
  • 3 lutego 2018 godz. 1:15PM
    Półroczna konferencja klasyfikacyjna