KLASA 6 - p. IRENA OLEJNICZAK

Praca domowa z 14 października

Jęz. polski

1. Ułóż zdania z wyrażeniami podanymi w ramce (w prawym dolnym rogu strony) na stronie 21 (czytanka)
  2. Wykonaj ćwiczenia: 4/20, 5/21
  3. Wykonaj ćwiczenia na luźnych kartkach

Geografia (zadanie domowe na 28 października)

1. Wykonaj ćwiczenia na stronie 18 (proszę nie wykonywać tego ćwiczenia - materiał nie został dobrze opanowany, proszę przynieść podręcznik do geografii w następną sobotę)
  2. Wykonaj ćwiczenie na luźnej kartce

Przyszła sobota – lekcja historii. Przygotuj się do lekcji i wykonaj pracę domową.

Proszę uczniów, którzy jeszcze nie przynieśli papieru do kopiarki aby uczynili to w następną sobotę.

Praca domowa z 7 października

1. Wykonaj ćwiczenie 8 str. 13
  2. Przeczytaj tekst na kartce, naucz się go czytać,odpowiedz pisemnie na ćwiczenie pierwsze oraz przygotuj się dobrze do ustnej odpowiedzi na zadane pytania pod tekstem

Historia (zadanie domowe na 21 października)

1. Wykonaj ćwiczenia: 5 i 7
  2. Luźna kartka (kalendarium w pigułce)
  3. Przygotuj się do krótkiego testu z dwóch tematów (ostatni Jagiellonowie oraz Unia lubelska). Wiadomości z książki i notatki z lekcji.

W następną sobotę – lekcja geografii. Przygotuj się i wykonaj pracę domową. Przynieś papier do kopiarki, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Nadal trwa nabór chetnych uczniów do akademii z okazji 11 listopada. Należy zgłosić się do wychowawcy klasy V lub VIII (sale obok naszej).

BRAWO !!

W przyszłą sobotę nasza klasa będzie miała okazję delektować się Krispy Kreme Doughnuts, bo to my mieliśmy najwięcej szkolnych, czerwonych koszulek :)

Praca domowa z 30 września

Jęz. polski

Ułóż zdania z podanymi niżej przymiotnikami i wyrażeniami:

wyjątkowa (y), kreatywna (y), unikał (a) odpowiedzi, przemyślana decyzja

Wypełnij ćwiczenia na luźnych kartkach

Geografia  (zadanie domowe na 14 października)

Wykonaj ćwiczenia na str. 13

Wykonaj ćwiczenie 6 str. 18

Zaznacz na narysowanej w zeszycie osi czasu wiek XVI – epokę renesansu, czyli odrodzenia w Polsce. Następnie oznacz odcinki odpowiadające latom panowania ostatnich Jagiellonów (Zygmunta Starego i Zygmunta Augusta). Naklej teraz pasek koloru złotego, żeby lepiej zapamiętać, że czasy te to w historii kultury polskiej „Złoty wiek”.

W przyszłą sobotę zapraszam rodziców na spotkanie o godz. 10:40 w sali #207

OGŁOSZENIE

"Pierwsza sobota każdego miesiąca to „ Dzień Koszulki Szkolnej”. Klasa, w której procentowo najwięcej uczniów będzie miało taką koszulkę, w kolejną sobotę otrzyma w nagrodę Krispy Kreme Doughnuts."

Brzmi to bardzo zachęcająco i smacznie! Postarajmy się! Dajmy sobie szansę! 23 czerwone koszulki - włącznie z moją !

WAŻNE !!!

28 października wyjeżdżamy na przedstawienie ,, Nie bardzo straszny Dwór". Koszt 25 dolarów. Bardzo proszę o przyniesienie pieniędzy na sobotę.

Praca domowa z 16 września

Jęz. polski

1. Przygotuj kilkuzdaniową wypowiedź o tym, co ciekawego przydarzyło się Tobie podczas wakacji, gdzie byłeś (byłaś), co zobaczyłeś (zobaczyłaś), czy spotkałeś kogoś interesującego podczas wakacyjnych wędrówek …
  2. Wykonaj ćwiczenie 5, 6 str. 6 (ć).

Geografia

1. Odpowiedz ustnie na pytania:

*      Jakie są amerykańskie symbole narodowe? Czy są jakieś wspólne elementy z polskimi symbolami narodowymi?

*      Gdzie możemy spotkać godło Polski, czyli orła białego?

1. Narysuj na kartce mapkę (wklej do zeszytu), zaznacz na niej miejscowość, w której spędziłeś wakacje. Spróbuj ją dokładnie opisać.

*      gdzie jest położona ta miejscowość (USA, Polska, inne państwo)

*      nad jaką leży rzeką, jeziorem, morzem

*      najbliższe największe miasto itd.

PRZYNIEŚ W NASTĘPNĄ SOBOTĘ:

*      Zeszyt podzielony na 3 części (jęz. polski, historia, geografia), podręczniki

*      Ołówki, gumkę, klej (kilka kredek do lekcji geografii)

*      Papier do kopiarki

*      Wypełnione i podpisane formy