KLASA 3A - EWA STASZKIEWICZ

Praca domowa na 21 października
1. Proszę nauczyć się czytać czytankę „Dzień Nauczyciela „str.33
2. Podkreśl w wierszu „Leń” i „Po co krowie rogi na głowie „spółgłoski miękkie  ś,si,ć,ci,ź,zi,ni,ń.
Dzieci czytały podczas lekcji te dwa wiersze, dla chętnych, proszę nauczyć się czytać.
3. Proszę uzupełnić brakujące litery w legendzie o Wandzie i dokończyć wyklejanie dzwonu Zygmunta (dzieci otrzymały materiały do domu )
4. Ćwiczenia : 3 str.16
                    4 str.17
                    2 str.22
                   3,4,5 str.23

Bardzo serdecznie dziękuje za Państwa obecność podczas ostatniego zebrania.
Pragnę poinformować, że w najbliższą sobotę rozpoczynamy program Polonia czyta dzieciom. Celem tego programu jest zachęcenie dzieci do czytania w języku polskim i przekonanie ich, że znajomość drugiego języka jest bardzo przydatna i praktyczna.
Rozpoczynamy od czytania „Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego.
Naszym pierwszym gościem będzie pani dyrektor Maria Baran .
Przy wejściu do klasy umieszczę listę na której mogą się wpisywać chętni rodzice do wzięcia udziału w naszym programie (pragnę tylko podkreślić, że Państwa pociechy bardzo na Was liczą !!!). Czytamy w każdą sobotę od godz.12:30:
Serdecznie Państwa zachęcam do wzięcia udziału, czeka Nas wspaniała przygoda.

Życzę miłego tygodnia -Ewa Staszkiewicz

Przypominam o przyborach szkolnych.

Praca domowa na 14 października

1. Wykonam ćwieczenie 2 str.16, ćwieczenie 6 str.32 i ćwiczenie 9 str.33
2. Utrwalę wiersz " Katechizm Polskiego Dziecka"
3. Nauczę się czytać legendę " O Lechu, Czechu i Rusie"
4. Przypomnę słowa Hymnu Polski ( 1.zwrotka i refren)
5. Narysuję w zeszycie godło Polski

Zebranie rodziców - 14. 10. 2017, godz. 12.30 w klasie.
Zapraszam.

Udanego tygodnia!

Wych.klasy Ewa Staszkiewicz

ZADANIE DOMOWE NA 7 PAŹDZIERNIKA
1.Ćwicznia 1 i 2 str.4
2.Ćwiczenia 1,2,3 str.11,12,13(proszę dokończyć)
3.Ćwiczenie 5 str.17
4.Proszę napisać list do Babci używając zwrotów grzecznościowych jakich uczyliśmy się podczas ostatniej lekcji (przykłady znajdziecie na stronie nr 7). Proszę w liscie opowiedzieć o przedstawieniu "W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka". Można dołączyć dodatkowo ilustrację pokazującą dowolną scenę z przedstawienia.

Uczniowie, którzy nie byli obecni na zajęciach w ostatnią sobotę, proszę aby napisali list:Kochana Babciu przeczytałam bajkę "Czerwony Kapturek" itd...

DRODZY RODZICE !

Pierwsza sobota każdego miesiąca to „ Dzień Koszulki Szkolnej”. Zaczęcam uczniów naszej klasy, aby w najbliższą sobotę przyszli ubrani w szkolną koszulkę. Klasa, w której procentowo najwięcej uczniów będzie miało taką koszulkę, w kolejną sobotę otrzyma w nagrodę Krispy Kreme Doughnuts.

W sobote 14 października o godz.12:30 pm. odbędzie się krótkie zebranie klasowe. Przedstawione zostaną zarysy programu nauczania i bieżące sprawy związane z organizacją pracy w nowym roku szkolnym.

SERECZNIE ZAPRASZAM

Witam Państwa serdecznie po wakacjnej przerwie, cieszę sie, że mogłam poznać Was i WASZE DZIECI osobiscie podczas pierwszych zajęć i bardzo liczę na owocną współpracę.
 W klasie trzeciej kontynuować będziemy pracę nad czytaniem, pisaniem, mówieniem, gramatyką i ortogrfią języka polskiego. Szczegóły i pomysły dotyczące realizacji programu przedstawię na zebraniu rodziców, które odbędzie się 10/14/17 o godz.12:30pm. w klase 3A.

ZADANIA NA 30 WRZESNIA
          KILKA WAŻNYCH INFORMACJI
1. Proszę przygotować przybory szkolne według załaczonej listy[do 14 października]
2. Proszę zakupic zestaw podręczników i ćwiczeń do trzeciej klasy, podpisać podręczniki i ćwiczenia na st.2
3. Proszę, aby dzieci napisały próbny list z wakacji.
4. Rodzice proszę o podpisanie form pozwalających na opuszczenie budynku szkoły i dołączenie opłaty w wysokości 20$ na przedstawienie teatralne, które odbędzie się 30 września.

PRZYBORY SZKOLNE
*zeszyt w wąskie linie (x3jeden uczeń będzie zabierał do domu 2 pozostałe zostawiamy w szkole)
*komplet podręczników do klasy trzeciej
*ołówki (kilka)
*gumka
*klej w szyfcie (3)
*nożyczki
*kredki, flamastry
*folder (podpisany od strony zewnętrznej)
*bardzo proszę, aby uczniowie posiadali oddzielny tornister do szkoły polskiej
*wszystkie przybory szkolne uczniowie będą mogli pozostawić w szkole (przygotowane są dla nich pojemniki-pórniki)

1.W dniu 30 września 2017 uczniowie naszej klasy będą brali udził w przedstawieniu :W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka, prosze o punktualne przywiezienie dzieci. Planowane są normalne zajęcia i spotkanie z katechetą. Proszę przygotować drugie  śniadanie.
  2. Uczniwie otrzymali kopię regulaminu szkoły,bardzo proszę o zapoznanie się z nim i podpisanie formy mówiącej o zapoznaniu się z regulaminem.
  3. Życzę Państwu,Uczniom i Sobie pomyślnego i owocnego ROKU SZKOLNEGO 2017/18.
  4.W razie pytń i wątpliwości bardzo proszę o kontakt telefoniczny, emailowy lub osobisty
                 EWA STASZKIEWICZ  7738292433
                 ewajstaszkiewicz@gmail.com