KLASA 3B - p. ANNA OBARTUCH

Zadanie domowe    na 21 października

1.Naucz się czytać wiersza „Ktoś, kto was kocha” , str.37.

2.Podkreśl w wierszu wyrazy ze spółgłoskami miękkimi:  ś, si,  ć, ci, ź, zi, ni, ń.

3.Ćwiczenia :   2,  3, 5     str.22-23

3, str.28

7, str. 36 (czytanka)   napisz co najmniej 4zdania

Zadanie domowe     na 14 października

1.Naucz się czytać legendę „Jak Lech znalazł orle gniazdo” str.7.

2.Ćwiczenia:     3,  str.5

3, str.16

6, str.18

5, str.8  (czytanka)

7, str.11 (czytanka)

• Przypomnienie!

14 października o 9:00 zebranie dla rodziców

• KONKURS dla chętnych uczniów

Polska Szkoła im. Św.Brata Alberta Chmielowskiego organizuje konkurs plastyczny pod hasłem „POWINNO SIĘ BYĆ DOBRYM JAK CHLEB” .Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jesli jest głodny.

Termin oddania prac – 21 października

Technika pracy plastycznej – dowolna, płaska, wykonana na papierze typu brystol

Format pracy: nie mniejsza niż A-4 (8.3 x 11.7)  i nie większa niż A-2 (16.5 x 23.4)

Proszę prac nie podpisywać, wypełnić należy kartę zgłoszenia ( u nauczyciela)

W minioną sobotę w naszej szkole był Dzień Koszulki Szkolnej. Nasza klasa zajęła trzecie mejsce pod względem ilości ubranych przez uczniów koszulek szkolnych. Gratuluję!!!
Z tej okazji w najbliższą sobotę uczniowie naszej klasy otrzymają "donutse". Przypomnę też, że każda pierwsza sobota miesiąca jest Dniem Koszulki Szkolnej. Może uda nam się kiedyś przyjść w szkolnych koszulkach w 100% i zająć pierwsze miejsce.

Przypominam też, że w najbliższą sobotę o godz. 9:05 odbędzie się zebranie klasowe. Zebranie będzie miało miejsce w szkolnej bibliotece na 2 piętrze. Omówione zostaną bieżące sprawy klasowe i plan pracy na rok szkolny. Serdecznie wszystkich zapraszam i proszę o punktualność. Na początku zebrania obecna będzie siostra Agnieszka, która uczy religii i przygotowuje uczniów do pierwszej komunii. Siostra przekaże zapewne bardzo istotne informacje zwiazane z przygotowaniem do pierwszej komunii.

Zadanie domowe     na 7 października

1.Ćwiczenia       3, str.13 (dokończyć)

5, str.17

2. Wykonaj ilustrację przedstawiającą dowolną scenę z przedstawienia „W zaczarowanym lesie CzerwonegoKapturka”. Napisz jakie wydarzenie zilustrowałeś, np.Czerwony Kapturek idzie przez las.

UWAGA!

Uczniowie, którzy nie byli na przedstawieniu powinni wykonać ilustrację do znanej bajki "Czerwony Kapturek"

Drodzy Rodzice!

W sobotę, 14 października, o godz.9:00 odbędzie się krótkie zebranie klasowe. Przedstawione zostaną bieżące sprawy związane z organizacją pracy w nowym roku szkolnym.

Zapraszam!

Pierwsza sobota każdego miesiąca to „ Dzień Koszulki Szkolnej”. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie powinni w tym dniu przyjść ubranym w szkolną koszulkę. Klasa, w której procentowo najwięcej uczniów będzie miało taką koszulkę, w kolejną sobotę otrzyma w nagrodę Krispy Kreme Doughnuts.

WITAM W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
klasa 3b

Zadanie domowe           na 23 września

1. Przygotować wszystkie przybory szkolne według załączonej listy.
  2. Podpisać podręcznik i ćwiczenia na str.2
  3. Ćwiczenie 1, 2   str.4 (ćwiczenia)
  4. Naucz się czytać słów piosenki „Powakacyjna piosenka”- na kartce.
  5. Przypomnieć rodzicom o podpisaniu załączonych form i przynieść pieniądze na wycieczkę. (20 dol)

Szanowni Państwo!

Witam serdecznie po wakacyjnej przerwie. Cieszę się, że ponownie spotykamy się, teraz w klasie trzeciej. Mam nadzieję, że dzieciaki odpoczęły (rodzice też) i wszyscy jesteśmy gotowi do podejmowania nowych wyzwań.

W klasie trzeciej kontynuować będziemy pracę nad czytaniem, pisaniem, mówieniem, gramatyką i ortografią jezyka polskiego. Więcej szczegółów podanych zostanie na zebraniu klasowym, którego termin podam w następną sobotę. Dzisiaj chciałam przekazać tylko garść najważniejszych, bieżących informacji.

1. 1.      Przybory szkolne potrzebne na każdej lekcji:
  • Zeszyt w wąskie linie (taki jak w klasie 2)
  • Komplet podręczników do klasy trzeciej
  • Ołówki (kilka)– zatemperowane w domu
  • Gumka
  • Klej
  • Nożyczki
  • Kredki, flamastry
  • Folder

Zachęcam, by uczniowie mieli oddzielne tornistry i piórniki do polskiej szkoły, unika się w ten sposób zapominania rzeczy potrzebnych w sobotę.

1. W sobotę 30 września uczniowie klas młodszych wyjeżdżają na przedstawienie „W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka”. Proszę o wypełnienie załączonego pozwolenia i przyniesienie w sobotę 23 września razem z opłatą w w ysokości 20 dol na pokrycie kosztów biletu i przejazdu. Mamy tylko jedną sobotę na zbieranie pozwoleń, bardzo proszę o tym pamiętać.
  2. Uczniowie otrzymują dzisiaj kopię regulaminu szkolnego, bardzo proszę o zapoznanie się z nim i podpisanie oraz zwrot formy mówiącej o zapoznaniu się z regulaminem.
  3. Dziękuję paniom  Agnieszce Lach i Marzenie Łabędź,  które w sobotę 9 września pomagały w porządkowaniu klas i budynku szkolnego po remoncie. Dzięki woluntariuszom ławki i krzesła w naszej klasie i w szkolnym budynku są czyste i świeże. W naszej klasie pomagała też  p. Staszel, której syn jest w innej klasie i wiele innych osób, których nazwisk nie znam. Dziękuję!
  4. Życzę Państwu i uczniom pomyślnego roku i wytrwałości.

Z poważaniem

Anna Obartuch- wychowawczyni klasy 3 b           773-704-9389      obartuch@sbcglobal.net

• 21 października 2017
    III Polonijny Dzień Dwujęzyczności