KLASA 2lic - p. ANETTA WESOŁOWSKA

:-)

Praca domowa 9.12.17

Bardzo proszę osoby, które nie zapłaciły za bilet do kina i autobus(17) oraz paczkę (3,50),o przyniesienie pieniędzy w sobotę. Jeżeli chcemy przynieść dodatkowe rzeczy do paczki,co na pewno ucieszy rodzinę, proszę skorzystać z listy zamieszczonej w poprzedniej pracy domowej.

Ta sobota to dzień prezentacji filmów ,, Mistrz kuchni".Będzie mi bardzo przykro , jeżeli ktoś nie wykona tego zadania.

Obejrzeliśmy film, proszę napisać wypracowanie << Św. Maksymilian Maria Kolbe- czy może być przykładem dla mnie?"

18.11.17

Przypominam, o przyniesieniu zaległych prac domowych

2 grudnia wyjeżdżamy na film o św. Maksymilianie Kolbe ,,Dwie korony" . proszę przynieść na sobotę 17 $ i pozwolenie na wyjazd. Jest możliwość wyjazdu rodziców na ten film.

Pozwolenie do wydrukowania

Geografia.Klasówka - miasta w Polsce- mapka do wydrukowania - proszę podpisać wszystkie miasta na mapce.

Język polski - kartki Aspekt czasowników( wykonać wszystkie ćwiczenia) i Napad czterech premierów ( przeczytać, zebrać krótkie informacje o wszystkich osobach z ostatniego akapitu)

Podręcznik do geografii . Proszę przeczytać o Stanisławie Staszicu str. 84-85 i wykonać ćw. 1, 2, 3,4 , 5 a i b na str. 86

11.11.17

Osoby, które jeszcze nie przyniosły podkoszulki- może być tylko w jasnych kolorach (biały, żółty, różowy, niebieski, seledynowy) i koniecznie bez nadruku, najlepiej nowa.

Przypominam o nagraniu filmu do nowej edycji ,,Mistrz kuchni". W związku z tym, że w tygodniu nie macie zbyt dużo czasu na jego przygotowanie przesuwam ostateczny termin oddania do 2 grudnia (przesyłamy pocztą e-mailową), oglądamy w klasie 9 grudnia.

W sobotę zostaną zebrane prace domowe: tłumaczenie piosenki, esej, kartki z ćwiczeniami( Opera Straszny dwór, Polscy wynalazcy). Osoby, które nie oddały eseju-  proszę wysłać go e-mailem. W klasie sprawdzimy ćwiczenia z podręcznika.

Turniej miast- na pewno odbędzie się w sobotę

Język polski: przeczytać rozdział str. 206-208 oraz wykonać ćwiczenia : I, II i III str. 209-10.

Marlena- Sztuka epoki oświecenia ( ogólne wiadomości(najważniejsze cechy malarstwa) zebrane samodzielnie z dużą ilością slajdów, przedstawiającą malarstwo tego okresu + str.239-240)-nie mniej niż 15 slajdów.

Julia- Literatura epoki oświecenia(tylko literatura ogólne wiadomości , czyli cechy charakterystyczne literatury epoki oświecenia + str. 220-221( tylko literatura, bez twórców oper) + biografia Ignacego Krasickiego str. 227-229), nie mniej niż 15 slajdów.

Victoria- Muzyka epoki oświecenia w Polsce i w Europie

4.11.17

Proszę przynieść jednolitą podkoszulkę (nową, bez nadruku i nie czarną).

W sobotę będziemy robili zdjęcie klasowe. Przychodzimy ubrani elegancko.

Przynosimy też czerwone szkolne koszulki lub bluzy.

Geografia: Turniej_ Miasta w Polsce- pokazywanie na mapie

Język polski: Esej na całą stronę. Kim jestem? Moje przemyślenia na temat mojej dwujęzyczności i odbioru utworów (filmy, muzyka,ksiązki,akademie z okazji 11 listopada, jasełka oraz opera Straszny dwór) w języku polskim.

21.10.17

Proszę przynieść plansze, dotyczące rozdziału o Oświeceniu.

Przypominam o mapce z geografii. Czy w Polsce mamy rzekę lub jezioro na literę Z?

W tym tygodniu obchodzimy Dzień Dwujęzyczności, zaakcentujmy to naszym strojem!

Proszę przeczytać rozdział z podręcznika Oświecenie w Polsce, str.216-221 i wykonać ćw. I i II st. 221, 1 i 3 str. 222/3

Proszę obejrzeć film z piosenką o Rewolucji Francuskiej i przetłumaczyć słowa piosenki ( tak aby tekst w języku polskim był poprawny gramatycznie, nie musimy tłumaczyć każdego słowa). Zwróć uwagę na poprawność ortograficzną

Francja, Francuz, Francuzka, Francuzi, francuska moda

14.10.17

Dyżur Rodziców-w najbliższą sobotę.

Geografia- mapka do rozdziału o regionalnym jedzeniu- na ocenę.

Język polski- proszę przeczytać rozdział z podręcznika str.212-213 i wykonać ćwiczenia na str.214-215

Proszę nie zapomnieć o wykonaniu plansz.

Witam Wszystkich w nowym roku szkolnym!

Zapraszam Rodziców na zebranie, w sobotę 7 października o godz. 9

28 października wyjeżdżamy na przedstawienie ,, Nie bardzo straszny Dwór". Koszt 25 dolarów. Bardzo proszę o przyniesienie pieniędzy na sobotę.

Każda pierwsza sobota miesiąca ( a więc i ta nadchodząca) to Dzień Koszulki Szkolnej. Nakładamy nasze czerwone koszulki lub bluzy. Jeżeli w klasie zrobią to wszyscy, to w następnym tygodniu dostaniemy smaczną nagrodę.

Praca domowa 7.10 17

1.Proszę przeczytać rozdział z podręcznika do geografii ,, W regionalnym rondlu" str.114-118 i uzupełnić ćwiczenie 1 i 2 str. 119.

W zeszycie proszę zrobić sprawozdanie z przeczytanego tekstu w postaci notaki lub punktów, a następnie narysować dużą mapkę Polski i zaznaczyć na niej miasta i regiony, o któych jest mowa w tekście.

2.Napisz, jakie potrawy regionalne jada się w Twoim domu. Jaką potrawę regionalną najlepiej lubi przyrządzać Twoja Mama lub Tata. Czy wiesz dlaczego?

Czy wiesz, jaka rzeka lub jezioro w Polsce zaczyna się na literę A?

Jasełka - sala pod szkołą godz. 9.30 / Spotkanie świąteczne - sala pod kościołem, godz. 11.30
  • 6 stycznia 2018
    Zabawa karnawałowa klas młodszych (3-latki – kl.3)
  • 13 stycznia 2018