KLASA 4B - p. AGNIESZKA BOŻEK

Praca domowa na 21 października 2017

1. Naucz sie płynnie czytać czytankę pt. Wrzesień 1939 roku str.15

2 . Wykonaj ćwiczenie 9  str. 15 w ćwiczeniach.

3. Jak, twoim zdaniem, wygladałby świat, gdyby zawsze panował na nim pokój? Opisz swoją wizję świata, możesz wykorzystać wyrazy podane w ramce ( karta pracy). Pamiętaj aby pięknie łączyć literki.

4. Ćwiczenie 1- Zadanie Domowe, czytanka str. 18

Miłego odrabiania pracy domowejJ

__________________________________________________

Praca domowa na 14 października 2017

1. Naucz sie płynnie czytać czytankę pt. Po wakacjach str.9

2 . Wykonaj ćwiczenie 9 str. 9 w ćwiczeniach.

3. Opowiedz jak spędziłeś wakacje; czyli dokończ zdania z podręcznika str. 12 i przepisz je do zeszytu. Pamiętaj aby pięknie łączyć literki.

4. Dyktando; Przychodzimy tu co sobotę, by się uczyć i pracować. Nasza klasa jest przestrzenna, dzieci lubią hałasować. Poznajemy nowe rzeczy, które nas interesują, a czasami zaskakują. Witaj szkoło!

Miłego odrabiania pracy domowejJ

UWAGA!!

Pierwsza sobota każdego miesiąca to „Dzień Koszulki Szkolnej”. Uczniowie powinni w tym dniu przyjść ubrani w szkolną koszulkę. Klasa, w której procentowo najwięcej uczniów będzie miała taką koszulkę, w kolejną sobotę otrzyma w nagrodę Krispy Kreme Doughnuts. Następny „Dzień koszulki” to już 4 listopada!

Dziękuję,

A.Bozek

________________________________________________________

Uwaga, w sobotę 7 października ubieramy czerwone koszulki szkolne!

Pierwsza sobota każdego miesiąca to "Dzień Koszulki Szkolnej". Wszyscy uczniowie powinni  przyjść ubrani w koszuklę szkolną. Klasa, w której procentowo najwięcej uczniów będzie miało koszulkę, w kolejną sobotę otrzyma w nagrodę Krispy Kreme Doughnuts. Zachęcam to ubierania koszulek szkolnych:)

Spotkanie klasowe z rodzicami odbędzie się rownież w sobotę 7 października o godz. 1:00 w sali #302. Zapraszam wszystkich rodziców!

A. Bozek

_________________________________________________________

Praca domowa na sobotę 7 października 2017

1.  Karta pracy – Czerwony Kapturek ćw. 2/uzupełnianka ortograficzna. Wpisz brakujące znaki ortograficzne w puste miejsca oraz naucz się czytać ten tekst.

2. Wyobraź  sobie, ze losy bobaterów przedstawienia, pt. ‘’W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka” potoczyły się zupełnie inaczej. Wymyśl własne zakończenie przedstawienia i opisz to w 6- 8 zdaniach oraz narysuj ilustrację do swojej wersji.

Miłego odrabiania pracy domowej J

Agnieszka  Bozek

773-799-6231

agabozek@sbcglobal.net

_______________________________________________________________

Drodzy uczniowie i rodzice,

Serdecznie witam wszystkich w klasie IV! Aż trudno uwierzyć, ze wakacje już są za nami i rozpoczynamy kolejny rok szkoly w polskiej szkole. Nazywam się Agnieszka Bozek i będę nauczycielem Państwa dziecka.

W klasie IV będziemy uczyć się języka polskiego, religii, kultury oraz rozmawiać o historii Polski. W tym roku szkolnym będziemy poszerzać nasze umiejętnosci w zakresie poznawania nowego słownictwa, gramatyki, mówienia, pisania oraz czytania. Proszę o zakupienie książki oraz ćwiczenia Małgorzty Pawlusiewicz pt. Piękna nasza Polska cała kl. IV. Uwaga, cwiczenia do kl. IV muszą byc nowe, proszę nie kupować używanych cwiczeń z poprzednich lat.

Zajęcia rozpoczynamy punktualnie w każdą sobotę o godz. 9:00, proszę o punktualnosć!

Lista potrzebnych przyborów szkolnych:

• Książka i ćwiczenia

• Zeszyt w linię ( wide ruled lub w dwie linie ze sklepiku szkolnego)

• Piórnik z 4 ołówkami, 2 długopisami, małe nożyczki, mały klej, kredki (podstawowe kolory), highlighter, gumka do scierania.

• Każdy uczeń proszony jest o przyniesienie paczki papieru do kopiarki oraz

• 2 dry erease markers

• Dziewczynki -Kleenex

• Chłopcy ( Franciszek, Adam, Olivier, Alexander- Wet Ones or baby wipes natomiast Aleksander, Kacper, John, Julian- Clorox wipes)

30 wrzesnia – wycieczka szkolna, na spektakl „ W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka oplata $20, proszę o wypełnienie pozwolenia na opuszczenie budynku oraz załączenie wyliczonej kwoty i przekaznie do szkoły w podpisanej imieniem i nazwiskiem ucznia kopercie.

Bardzo proszę

• uczniów i rodziców o zapoznanie się z regulaminem szkoly, podpisanie oraz zwrot do szkoły

• wypełnienie pozwolenia na odbiór ucznia ze szkoły

• wypełnienie informacji o uczniu

Życzę wszystkim uczniom dobrego roku szkolnego! Powodzenia oraz samych sukcesów w nauce języka polskiego !!!

Wychowawczyni kl. IV

Agnieszka Bozek