Zabawa karnawałowa

Pierwsza godzina, niedźwiedź śpi,

druga godzina, niedźwiedź chrapie,

trzecia godzina, niedźwiedź łapie ! "

Zasady proste i znane każdemu dziecku, a przy tym ogromna przyjemność i radość z rozpoczętej zabawy choinkowej.

Trzy panie nauczycielki przebrane za postacie z bajek zadbały o to, aby każdy mógł wziąć udział w zabawie choinkowej zorganizowanej 3 stycznia przez Zarząd Szkoły na Trójcowie.

Tak jak w ubiegłym roku uczniowie bawili się w dwóch grupach wiekowych. Młodsze dzieci bawiły się w sali pod kościołem, natomiast starsze klasy w sali pod szkołą.

Podczas prowadzenia imprezy panie a raczej Kot, Miś i Kowboj(ka) starały się dobierać takie zabawy, które angażowały wszystkie dzieci jednocześnie. Były zatem obroty, animacje taneczno-ruchowe, ciuchcia zwana pociągiem - wiele znanych i lubianych przez dzieci zabaw. Panie: Patrycja Cyran, Natalia Mędrecka i Agnieszka Wesołowska zadbały, aby wszystkie zabawy dopasowane były do wieku dzieci i aby nie powodowały nudy i zniechęcenia uczestników. Wszyscy bawili się doskonale.

Cóż zatem zaoferował DJ Janusz Olechny starszej grupie, aby bawiła się tak doskonale jak młodsza ? No cóż, jak przysłowie mówi: złej baletnicy przeszkadza rąbek przy spódnicy, a dobrej …. ? No właśnie … Jak co roku klasy maturalnej nie trzeba było zbytnio zapraszać na środek sali. Przy muzycznych, znanych wszystkim, młodzieżowych „hitach” przyszli maturzyści bawili się doskonale i dawali przykład innym, którzy „czekali na odpowiedni moment”.

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Może na początku zabawy nie było tylu chętnych do tańca, aż do chwili, kiedy na parkiecie pojawiła się p. kierownik Maria Baran. Poprowadziła wężyki i zachęcała nieśmiałych do wspólnej zabawy. Wtedy zaczęły się prawdziwe pląsy z udziałem wychowawców i pozostałych uczniów.

Kiedy wszyscy uczestnicy byli gotowi na dalszą zabawę, wtedy nastąpił niestety jej koniec. Oczywiście padło utarte wszystkim pytanie: dlaczego tak krótko?

Może za rok będzie dłużej, jeżeli zaczniemy tańczyć od samego początku zabawy. Szczęśliwego Nowego i tanecznego 2015 Roku !

Irena Olejniczak

• 20 kwietnia 2024 godz. 12:00PM
    Gala szkolnego konkursu ortograficznego oraz czytelniczego.
    Nagrodzenie laureatów międzyszkolnych konkursów w roku szkolnym 2023/24