Nowy Rok Szkolny

6 września 2014 roku – Szkoła Trójcy Świętej  rozpoczęła nowy rok szkolny 2014/2015.

Po odśpiewaniu w kosciele hymnów- polskiego i naszej szkoły- uczniowie, nauczyciele, rodzice, katecheci a także ci, dla których Szkoła Trójcy Św. jest oazą polskości – zostali miło powitani przez p. kierownik Marię Baran. Następnie rozpoczęła się Msza Św. którą odprawił ks. A. Maślejak w asyście ks. Józefa i ks. Roberta.  Bajka o znaczeniu piękna i dobra opowiedziana podczas kazania - była mądrością nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.  Bo czymże  dla nas jest piękno, które nigdy nie zamieni się w dobry czyn i będzie tylko pustym słowem?  A przecież warto znaleźć swój kwiat paproci, który być może będzie zwiędnięty, mały, słaby - ale dzięki odpowiedniej opiece rozkwitnie i będzie symbolem nie tyle piękna co właśnie odpowiedniej opieki i starania się o to, co wartościowe.  Ludzie pięknieją czyniąc dobro.  I właśnie tego piękna wewnętrznego potrzeba nam najbardziej.  Po Mszy św. uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z nauczycielami.  Szkoła powitała nas miłą atmosferą, kolorowymi gazetkami na korytarzach, zachęcającymi do nauki.

Wszystkim uczniom życzymy zapału do pracy, chęci porannego sobotniego wstawania, tego aby nauka języka polskiego nie była przymusem a przyjemnością.  Nauczycielom - życzymy uczniów chętnych do nauki, takich, którzy potrafią nie tylko mówić  po polsku, ale i dyskutować.  Rodzicom - spełnienia marzeń dotyczących ich dzieci.  A wszystkim pracownikom szkoły - radości z pracy i z czasu, który nam poświęcają.

Nowy rok szkolny 2014/2015 ogłaszamy za rozpoczęty !

• 20 kwietnia 2024 godz. 12:00PM
    Gala szkolnego konkursu ortograficznego oraz czytelniczego.
    Nagrodzenie laureatów międzyszkolnych konkursów w roku szkolnym 2023/24