Dzień Otwarty Szkoły

“Uczyć trzeba się, jak wszędzie – ale super ci tu będzie!"

Pod takim hasłem 30 marca Polska Szkoła im. Trójcy św. przygotowała Dzień Otwarty Szkoły, połączony z coroczną Mszą Sztandarową.

Wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć pracę szkoły „od podszewki”, mieli okazję porozmawiać z nauczycielami i katechetami, obejrzeć sale lekcyjne, usiąść w ławce czy też popisać kredą na tablicy.

Była to także  okazja aby obejrzeć podręczniki i zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły.

Dzień Otwarty Szkoły miał także na celu pokazanie wszelkich przymiotów naszej działalności edukacyjnej i zachęcić jak największą ilość potencjalnych uczniów do wstąpienia w szeregi trójcowskiej społeczności szkolnej.

W tym dniu szkoła nasza przybrała specjalny wygląd. Na korytarzach, na specjalnie przygotowanych do tego celu stolikach, zostały zaprezentowane tablice, zawierające informacje związane z działalnością szkoły.

Odwiedzający mogli obejrzeć kroniki szkolne, przeczytać informacje o wielu imprezach, konkursach  organizowanych w naszej szkole, obejrzeć fotografie, gazetki szkolne dokumentujące wszelkie dokonania i sukcesy naszych uczniów.

A było czym się pochwalić…

Nauczyciele doświadczeni wieloletnią praktyką nauczania języka polskiego w naszej szkole i współpracą z rodzicami niejednokrotnie zauważyli, że podjęcie decyzji kształcenia  dzieci na Trójcowie było i będzie trafnym wyborem.

„Bo szkoła to miejsce takie najdziwniejsze,
które z lat upływem staje się piękniejsze.
I najcudowniejszą mają ją w pamięci
Nie ci co tu chodzą – ale – absolwenci”

Dziękujemy wszystkim nauczycielom katechetom i uczniom, którzy przyczynili się do przygotowania tego szczególnego dnia. Dziękujemy „szkolnym” rodzicom, przygotowującym dla wszystkich gości i przyjaciół szkoły pyszny obiad, z którego dochód przeznaczony był na cele szkolne. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyszli na Mszę Sztandarową, odwiedzili naszą szkołę i uczynili ten dzień szczególnym. Dziękujemy również rodzicom, którzy zdecydowali się zapisać do nas swoje dzieci, za zaufanie i wiarę, bo

„jeżeli ktoś tu przyjdzie do nas,