WIADOMOŚCI SZKOLNE

Informacje szkolne na grudzień 2017r.

O godz. 10:00 klasy 5-3 liceum wyjeżdżają na film „Dwie korony”. Nie będzie czasu na kupienie drugiego śniadania w sklepiku. Prosimy zaopatrzyć dzieci w jedzenie.

Ze względu na wyjazd znacznej części uczniów do kina, opłacona wcześniej przez rodziców pizza (pierwsza sobota miesiąca) została przeniesiona na 9 grudnia. Proszę przynieść własny lunch na sobotę 2 grudnia.

SZLACHETNA PACZKAto znana w Polsce od lat działalność dobroczynna, która przekroczyła ocean i dotarła do USA. Polonia dla Polonii to główne hasło całej akcji. Nasza szkoła w latach ubiegłych przygotowywała paczkę do domu dziecka w Polsce. W tym roku postanowiliśmy dołączyć do dzieła pomocy naprawdę potrzebującym w Chicago, by jak zawsze uczyć dzieci wrażliwości na ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Naszą opieką ma być objęta rodzina z dwójką dzieci. Maxymilian ma 7 lat i Mateusz - 5 lat. Jeden z chłopców ma problemy zdrowotne. Sytuacja rodziny jest bardzo ciężka. Jedynym żywicielem rodziny jest matka, ponieważ ojciec po wypadku nie jest zdolny do pracy.

Najważniejsze potrzeby rodziny to:

1. żywność (kasza, makaron, herbata, kawa, mąka, cukier, olej roślinny.....)

2. środki czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do naczyń, szampon, mydło, żel myjący, pasta do zębów.....)

3. odzież i obuwie dla chłopców, rozmiar 6 – 8, sylwetka szczupła (spodnie dresowe, blanket sleepers, ….......) adidasy rozmiar 2 i 3.

4. poduszki

Marzeniem dzieci są klocki lego (Lego Minecraft, Lego Ninja) Xbox Lego City Game.

Rzeczy dla tej rodziny przynosimy do klasy, gdzie będą przygotowane pudełka lub do sekretariatu szkoły. Nie mamy zbyt wiele czasu, bo 9 grudnia nasi uczniowie będą je pakować do odwiezienia.

Postarajmy się sprawić radość tej rodzinie.

3 grudnia (niedziela) – adwentowa rodzinna msza św. o 12;15

9 grudnia do uczniów naszej szkoły przybędzie Święty Mikołaj z upominkami. Tego samego dnia uczniowie będą pakować Szlachetną Paczkę.

Na lunch będzie serwowana pizza dla uczniów, którzy wcześniej złożyli zamówienie.

Klasy od 5 do 3 liceum w ramach lekcji religii będą mieć spowiedź rekolekcyjną o 12:15.

16 grudnia - świąteczna sobota. Najpierw będzie przedstawienie jasełkowe w sali pod szkołą, a potem wspólna wigilia w sali pod kościołem.

• 20 kwietnia 2024 godz. 12:00PM
    Gala szkolnego konkursu ortograficznego oraz czytelniczego.
    Nagrodzenie laureatów międzyszkolnych konkursów w roku szkolnym 2023/24