Dzień Dwujęzyczności w naszej szkole

W sobotę 21 października obchodziliśmy Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Do naszej klasy, czyli IV a, przyszli uczniowie z klasy II liceum. Każdy z uczniów miał dużą kartkę z częścią rebusa do odgadnięcia. Nie było łatwo odgadnąć, ale w końcu się udało. Takie było hasło: ,,Dwujęzyczność drogowskazem, ruszaj w przyszłość więc z nią razem.” Później uczniowie z liceum przeczytali nam opowiadanie i pomogli nam zrobić godło Polski. Według mnie Dzień Dwujęzyczności był bardzo ciekawy. Cieszę się, że znam dwa języki i mogłem celebrować ten dzień w polskiej szkole.

Viktor Chrabąszcz kl. IV a

W sobotę 21 października uczniowie klasy 3b obchodzili Dzień Dwujęzyczności. Wprowadzeniem do tematu było opowiadanie „A jednak warto...”oraz wiersz „Dzieci w różnych krajach”, mówiący o dzieciach mieszkających w różnych zakątkach świata, ale zachowujących język ojców i dziadków. Po zapoznaniu się z opowiadaniem uczniowie wypowiadali się czy i dlaczego, według nich, warto uczyć się języków. Wielu uczniów przyszło w tym dniu ubranach na biało- czerwono. Byli tez uczniowie pamiętający zeszłoroczny Dzień Dwujęzyczności.

Następnie uczniowie klasy 3a i 3b spotkali się z reżyserem Rafałem Muskałą, który opowiadał o swojej pracy, podkreślając zalety znajomości dwóch języków. Przeczytał też uczniom rozdział książki „ Miś Uszatek”.

Podsumowaniem dnia było wykonanie przez uczniów plakatu „UCZ SIĘ JĘZYKÓW A ŚWIAT BĘDZIE W TWOICH RĘKACH”.

Anna Obartuch - wychowawca klasy 3b

Dzień  Dwujęzyczności w przedszkolu.
W najmłodszej grupie dzieci podczas zajeć:
Słuchały  legendy ” Smok Wawelski” oraz  kolorowały smoka .
Próbowaliśmy śpiewać piosenkę–„Jesteśmy Polką i Polakiem”
Oglądaliśmy krótki film „Polak mały” -dzieci poznały symbole narodowe.
Dzieci próbowały powtarzać wierszyk „Znak”i samodzielnie kolorowaly flagę.
Na koniec udekorowaliśmy pracami naszą polską klasę.

Ewa Jeleśniańska - wychowawca grupy 3- latków

W grupie 4-latków z okazji Dnia Dwujęzyczności oglądaliśmy film "Pyza na polskich dróżkach", robiliśmy kotyliony biało-czerwone,bawiliśmy się w zabawę ruchową "jakie to słowo".Na środku sali ustawione były flagi:polska i amerykańska. Dzieci biegały po sali,nauczyciel wypowiadał wyrazy, dzieci ustawiały się przy fladze w zależności w jakim języku był wypowiedziany wyraz.

Barbara Mizak - wychowawca grupy 4 - latków

• 20 kwietnia 2024 godz. 12:00PM
    Gala szkolnego konkursu ortograficznego oraz czytelniczego.
    Nagrodzenie laureatów międzyszkolnych konkursów w roku szkolnym 2023/24