Msza święta przy Ołtarzu Papieskim

Jest w Chicago piękna tradycja mszy św. odprawiana przy ołtarzu papieskim w parafii Pięciu Braci Męczenników. Właśnie tam, gdzie w chłodny październikowy poranek w 1979 roku, zgromadziło się wiele tysięcy ludzi, gdy Jego Świątobliwość odwiedzał Wietrzne Miasto. Wtedy było nas 50 tysięcy- dzieci, młodzieży, dorosłych. A dziś, kiedy nasz ukochany papież jest już w Domu Ojca, gromadzi się kilkaset osób. Prawdą jest, że dzielnica zmieniła się, Polonia wyprowadziła się stamtąd, ale nauka naszego Ojca Świętego pozostaje taka sama. Nasza wdzięczność, modlitwa, pamięć nie powinny zamierać. Raz w roku, w pierwszą niedzielę października, serce każdego Polaka w Chicago powinno ciągnąć do parafii Pięciu Braci Męczenników.

Reprezentacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym od lat bierze w udział w tej mszy św. Chcemy modlić się do świętego Jana Pawła II, przyjaciela dzieci i młodzieży, naszego orędownika u Boga i dawać dobre świadectwo innym. Obecnie już tzw. pokolenie JP II wychowuje swoje dzieci. Może w przyszłym roku przybędzie tam więcej rodzin ze swoimi dziećmi. To jest nasz obowiązek – rodziców i nauczycieli, żeby za kilka lat odpowiedź na postawione wyżej pytanie była szybka i zdecydowana.

Bernadetta Manturo