Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Rok szkolny 2016/17 był rokiem niezwykłym, bo jubileuszowym. Była to więc okazja do podsumowania obchodów jubileuszowych i do podziękowania każdej osobie zaangażowanej w rozwój i życie szkoły.

Słowa wdzięczności skierowane były do Grona pedagogicznego, Zarządu szkoły, rodziców, uczniów oraz wszystkich przyjaciół szkoły za wspólne spędzone lata, za trud włożony w działalność naszej placówki, za cierpliwość i wyrozumiałość, za wspólne dobro – jakim jest nasza szkoła.

Pani dyrektor podziękowała również sponsorom za to, że nie są obojętni na los szkoły i hojnie ją wspierają.

Zakończenie roku szkolnego to uroczystość, podczas której żegnamy tegorocznych absolwentów, uczniowie klas ósmych otrzymują świadectwa ukończenia szkoły, a najmłodsi – przedszkolacy żegnają się z przedszkolem, by w następnym roku stać się uczniami pierwszej klasy.

Pani Maria Baran, niedawnym maturzystom, życzyła samych sukcesów i podejmowania mądrych decyzji w dorosłym życiu, wiary w swoje możliwości, a przede wszystkim prosiła o dalsze pielęgnowanie języka i kultury przodków.

Uczniów kończących ósmą klasę zachęciła do podjęcia dalszej nauki w liceum, przypominając im, że to również oni współtworzą historię szkoły, przynależą do szkolnej wspólnoty i nadają jej niepowtarzalny klimat.

Tradycyjnie, po części oficjalnej, uczniowie kończący przygodę z polską szkołą, zaprezentowali krótki film pokazujący ich lata nauki w Szkole na Trójcowie, zawartych przyjaźniach, pasjach i zainteresowaniach szkolnych. Nie zabrakło wspomnień, wzruszeń, refleksji nad przemijającym czasem, a także śmiechu, bo szkoła to także miejsce, gdzie znajdzie się czas na chwile zabawy i drobne żarty.

Kiedy padły słowa oznajmiające, iż rok szkolny 2016/17 został oficjalnie zamknięty, nauczyciele wraz z uczniami udali się do swoich klas. Nauczyciele – by ostatni raz spotkać się z uczniami, uczniowie - by odebrać tak długo oczekiwane świadectwa, po raz ostatni na krótko usiąść w ławce i wreszcie wykrzyknąć – Witajcie wakacje!

Irena Olejniczak

• 20 stycznia 2018
    Zabawa karnawałowa dla rodziców
  • 21 stycznia 2018 godz. 10:00AM
    Przystanek Historia w Chicago
    Msza św. / Poświęcenie i złożenie w katakumbach " ziemii z Łączki".
  • 27 stycznia 2018
    Studniówka
  • 3 lutego 2018 godz. 1:15PM
    Półroczna konferencja klasyfikacyjna