Msza graduacyjna

Uroczysta msza św. dla wszystkich absolwentów polskich szkół w aglomeracji chicagowskiej jest ostatnim wspólnym spotkaniem. 21 maja 2017 r. w bazylice św. Jacka około 500 maturzystów w białych togach wraz ze swoimi rodzinami modliło się, dziękując za ukończenie polskiej szkoły na poziomie licealnym. Wiara, tradycja, kultura i tożsamość to filary, które mają utrzymywać i kształtować człowieka, szczególnie w trudnych czasach walki z chrześcijaństwem – podkreślił biskup Andrzej Wypych w swoim kazaniu do młodzieży, ich wychowawców i rodziców. Przybyli goście, a także rodziny okazywały dumę z faktu, że ich dzieci i wnukowie ukończyli polską szkołę. Na koniec absolwenci otrzymali dyplomy Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce oraz Konsulatu RP w Chicago. Potem jeszcze ostatnie wspólne zdjęcia i pobyt w polskiej szkole staje się częścią historii życia dla 21 absolwentów z Trójcowa.

Bernadetta Manturo

• 24 lutego 2018
    Pisemny egzamin maturalny z j. polskiego
  • 3 marca 2018