Matura z geografii – czyli pierwsze koty za płoty

W sobotę 4 lutego 2017 roku kl. III liceum przystąpiła do pierwszego egzaminu maturalnego z geografii. W stosownie do tej okazji udekorowanej bibliotece o godz. 9 rano zebrali się uczniowie. Po porannej mszy św. w ich intencji, modlitwie i błogosławieństwie Prezydenta Szkoły, ks. Andrzeja Totzke, rozpoczęła się matura. Egzamin ma charakter odpowiedzi ustnych. Po wcześniejszym przygotowaniu, uczniowie pokazywali na mapie krainy geograficzne, miasta, rzeki, jeziora, województwa i opowiadali o swoich związkach rodzinnych z różnymi regionami, o wrażeniach z pobytów w Polsce i innych. Komisja wysłuchała wszystkich i doceniła pracę maturzystów oraz podkreśliła zaangażowanie w przygotowanie się do tego egzaminu. Satysfakcja z osiągniętego celu i radość malowały się na twarzach maturzystów, a duma na twarzach rodziców. Pierwsze doświadczenia mają już za sobą. Za niecałe trzy miesiące egzamin ustny z języka polskiego. Jako wychowawczyni klasy składam wszystkim maturzystom serdeczne gratulacje i życzę powodzenia na następnych egzaminach zarówno w szkole polskiej, jak i amerykańskiej. Zgodnie z maturalną tradycją życzę – połamania piór!

Bernadetta Manturo