Studniówka – jedyny i niepowtarzalny bal

Studniówka to tradycyjnie pierwszy wielki bal w życiu młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłość. Dla wszystkich maturzystów z Chicago i okolic ta gala odbyła się 28 stycznia 2017 roku w sali bankietowej Drury Lane w Oakbrook. Organizatorem tego wydarzenia w tym roku była Polska Szkoła im. Fryderyka Chopina z Palatine pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce. Piękna sala, wyśmienite kreacje i taneczna muzyka szybko wprawiły wszystkich w radosny nastrój. Bal rozpoczął się o godz. 6 wieczorem od uroczystego wprowadzenia na salę około 500 maturzystów z 38 polonijnych szkół. Po przemówieniach gości honorowych oraz smacznym obiedzie, nastąpił taniec rozpoczynający – czyli polonez. Parkiet zapełnił się uczniami. Potem rozpoczęła się szalona zabawa, która trwała do północy, ale już w rytmach muzyki współczesnej. Taneczny maraton został w pewnym momencie przerwany na „przejście przez 100”, co ma symbolizować łatwe pokonanie trudności przed maturą. Przez dwa wielkie zera, w rytm znanej piosenki „Czerwonych gitar” pod tytułem „Matura”, jedni wesoło przeskakiwali, inni przechodzili dostojnie, a jeszcze inni ostrożnie.

Podczas balu losowane są równiż 3 stypendia, po $1000 każde. Dwa z nich ufundowało Zrzeszenie Nauczycieli Polskich, a jedno Wisdom Publishers Corporation. Niestety nasza kandydatka w tym roku nie miała szczęścia. Może uda się przyszłorocznemu maturzyście ze szkoły na Trójcowie.

O tym, jak bardzo uczniowie byli zadowoleni świadczą zdjęcia w galerii. Zachęcam do obejrzenia.

Bernadetta Manturo

wychowawczyni klasy maturalnej

• 20 stycznia 2018
    Zabawa karnawałowa dla rodziców
  • 21 stycznia 2018 godz. 10:00AM
    Przystanek Historia w Chicago
    Msza św. / Poświęcenie i złożenie w katakumbach " ziemii z Łączki".
  • 27 stycznia 2018
    Studniówka
  • 3 lutego 2018 godz. 1:15PM
    Półroczna konferencja klasyfikacyjna