WIADOMOŚCI SZKOLNE

Warsztaty UMCS

Język polski drogą do sukcesu”

Szanowni Państwo!

Wykładowcy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zapraszają uczniów polonijnych szkół na zajęcia przygotowujące uczniów do zdawania egzaminu certyfikatowego oraz egzaminu "Seal of Biliteracy" (Pieczęć Dwujęzyczności).

Zajęcia są warsztatami powtórzeniowymi z języka polskiego dla uczniów szkół polonijnych w USA, które przygotowują do zdawania egzaminów certyfikatowych z języka polskiego, organizowanych przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego oraz egzaminu "Seal of Biliteracy" w amerykańskich high school.

Są one elementem ogólnej współpracy Centrum Nauki Języka Polskiego jako Obcego UMCS z Polonią Amerykańską. Od wielu lat UMCS wspiera polonijne szkoły, niosąc pomoc metodyczną i poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów i kadry pedagogicznej.
Już po raz drugi wykładowcy UMCS poprowadzą zajęcia warsztatowe podczas, których przedstawią uczniom informacje na temat technik i strategii zdawania tego typu egzaminów. Dokonają prezentacji typów zadań i sposobów ich rozwiązywania w ramach wszystkich sprawności testowanych na egzaminie certyfikatowym (rozumienie ze słuchu, poprawność gramatyczna, rozumienie tekstu czytanego, pisanie kreatywne i mówienie w języku polskim) oraz egzaminie "Seal of Biliteracy". Zajęcia wykładowcy poprowadzą w 3 grupach równolegle, aby umożliwić uczniom jak największą aktywność własną w pracy z przygotowanymi materiałami dydaktycznymi.

Omawiane zagadnienia dotyczyć będą wszystkich 3 poziomów kompetencji, na których przeprowadzane są egzaminy: B1, B2 i C2.

Wykładowcy z UMCS pokażą uczniom, w jaki sposób należy rozwiązywać poszczególne typy zadań, na co zwracać uwagę pisząc egzamin, jak zarządzać czasem i planować odpowiedzi, jednocześnie powtarzając z uczniami materiał językowy z poszczególnych katalogów: tematycznego, gramatycznego i komunikacyjnego, przy uwzględnieniu elementów kulturowych i socjokulturowych. Warsztaty pomogą także w zdiagnozowaniu poziomu wiedzy i wyborze prawidłowego poziomu zdawanego egzaminu.

Warsztaty odbędą się przy współpracy Uniwersytetu z Centralą Polskich Szkól Dokształcających w Nowym Jorku i Zrzeszeniem Nauczycieli Polskich w Chicago. Wykładowcy UMCS dostarczą uczniom wzory testów i podręczniki do nauki dla szkół zaangażowanych w promocję warsztatów.

W sobotę 8 października zajęcia odbęda sie w godz. 9:00 do 17:00 w budynku Polskiej Szkoły im. Trójcy Świętej pod adresem  1118 North Noble Street w Chicago. W niedziele 9 października zajecia w Polskiej Szkole im. Trójcy Świętej rozpoczną sie o godz. 10:00 i potrwają do godz. 14:00.

Serdecznie zapraszamy uczniów polonijnych szkół.do skorzystania z tej wyjątkowej okazji przygotowania się do zdawania egzaminów certyfikatowych i egzaminu "Seal of Biliteracy". Rejestracji na warsztaty trzeba dokonać na email: warsztatyumcs@gmail.com.

Jeśli znacie Państwo osoby, które chciałyby przystąpić do takiego egzaminu, proszę o powiadomienie ich. Warsztaty są bezpłatne. Więcej informacji na temat egzaminu certyfikatowego na stronie www.certyfikatpolski.pl

ZAPRASZAMY!!!

• 30 marca 2024
    Wielka Sobota - nie ma zajęć.
  • 6 kwietnia 2024
    Dzień szkolnej koszulki
  • 6 kwietnia 2024 godz. 9:00AM
    Ustna matura z języka polskiego