Msza papieska

Po raz 37 odbyła się w parafii Pięciu Braci Męczenników msza św. w rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Chicago. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz panie dyrektor i wicedyrektor. Przybyło wiele delegacji z różnych organizacji polonijnych, szczególnie zauważani byli górale w regionalnych strojach. Tradycyjnie uroczystość ta odbywa się na zewnątrz przy pamiątkowym ołtarzu, zbudowanym specjalnie na wizytę papieża. Wiele osób obawiało się deszczu. Jak podkreślił, prowadzący liturgię, ks. Tomasz Sielicki pogoda nidgy nie zawiodzi na tę uroczystość. I tak też było w tym roku. Niebo rozpogodziło się i przyświecało słońce. Nastepna papieska msza św. za rok w pierwszą niedzielę października. I Wy również możecie wziąć w niej udział dla uczczenia naszego wielkiego Rodaka, Świętego Jana Pawła II.

Bernadetta Manturo