Powrót do szkoły: łatwy czy trudny? Tkwi w nas ciągła tęsknota za wakacjami czy radujemy się z powitania dawno niewidzianych szkolnych kolegów i koleżanek? Z jednej strony młodsi uczniowie - ciekawi, pełni radości zmieszanej z onieśmieleniem, trzymający się ręki mamy, z drugiej – odważni, zrelaksowani i pełni temperamentu – uczniowie klas starszych. Żadne z nich nie wie, co naprawdę przyniesie im rok szkolny i czy będą wstawać z ochotą czy też z wielkim ociąganiem w sobotnie poranki.

W dodatku i rodzice czasami zastanawiają się nad celowością uczenia się języka polskiego a dwujęzyczność ciągle jest mylnie wiązana z ogromnym trudem i wysiłkiem dziecka. A przecież dwujęzyczność wiąże się z rozwijaniem umiejętności abstrahowania, zdolności koncentracji czy myślenia twórczego. Jedno jest pewne, że decyzje podjęte przez rodziców o nauce swoich pociech na Trójcowie, wymagają wyjątkowego wsparcia nauczycieli.

A zatem dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy dali szansę swoim dzieciom, aby mogli czytać, śpiewać i rozmawiać po polsku. Klasy są już gotowe, dopięte na ostatni guzik i otworzyły swoje podwoje na czekających uczniów. Nauczyciele przygotowani, pełni entuzjazmu, dzierżący w rękach plan zajęć – gotowi na pełen inicjatyw rok pracy i zabawy.

A zatem klamka zapadła - rok szkolny 2016/17 został rozpoczęty.

Witamy w Polskiej Szkole im. Trójcy Świętej !

10 września na inauguracyjnej mszy świętej, pani dyrektor Maria Baran przywitała wszystkich zebranych w kościele i jak zwykle pokrótce przypomniała zasady pracy szkoły, wymieniła jej atuty, zachęciła do współpracy rodziców i obiecała, że polska szkoła będzie nadal podtrzymywała tradycje dobrej nauki języka polskiego, historii i geografii.

Pani dyrektor wspomniała także, że obecny rok jest jubileuszowy dla naszej szkoły i tym bardziej jest to dla nas rok wielkich emocji, wspomnień zapisanych historiami absolwentów i obecnych uczniów, nauczyciel i rodziców, wzajemnych relacjach, przyjaźni i wielkiej obopólnej pracy włożonej w działalność naszej szkoły.

Czeka nas ciekawy rok. Czerpmy przyjemność i korzyści z każdej spędzonej chwili w szkole, aby, jak to pisał jeden z filozofów języka – „język nie ograniczał tego, jak postrzegamy świat”.

Irena Olejniczak

• 20 stycznia 2018
    Zabawa karnawałowa dla rodziców
  • 21 stycznia 2018 godz. 10:00AM
    Przystanek Historia w Chicago
    Msza św. / Poświęcenie i złożenie w katakumbach " ziemii z Łączki".
  • 27 stycznia 2018
    Studniówka
  • 3 lutego 2018 godz. 1:15PM
    Półroczna konferencja klasyfikacyjna