Trójcowo wychowuje intelektualnie i duchowo od 1992 roku.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Powrót do szkoły

  Powrót do szkoły: łatwy czy trudny? Tkwi w nas ciągła tęsknota za wakacjami czy radujemy się z powitania dawno niewidzianych szkolnych kolegów i koleżanek? Z jednej strony młodsi uczniowie - ciekawi, pełni radości zmieszanej z onieśmieleniem, trzymający się ręki mamy, z drugiej – odważni, zrelaksowani i pełni temperamentu – uczniowie klas starszych. Żadne z nich nie wie, co naprawdę przyniesie im rok szkolny i czy będą wstawać z ochotą czy też z wielkim ociąganiem w sobotnie poranki.

W dodatku i rodzice czasami zastanawiają się nad celowością uczenia się języka polskiego a dwujęzyczność ciągle jest mylnie wiązana z ogromnym trudem i wysiłkiem dziecka. A przecież dwujęzyczność wiąże się z rozwijaniem umiejętności abstrahowania, zdolności koncentracji czy myślenia twórczego. Jedno jest pewne, że decyzje podjęte przez rodziców o nauce swoich pociech na Trójcowie, wymagają wyjątkowego wsparcia nauczycieli.

A zatem dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy dali szansę swoim dzieciom, aby mogli czytać, śpiewać i rozmawiać po polsku. Klasy są już gotowe, dopięte na ostatni guzik i otworzyły swoje podwoje na czekających uczniów. Nauczyciele przygotowani, pełni entuzjazmu, dzierżący w rękach plan zajęć – gotowi na pełen inicjatyw rok pracy i zabawy.

A zatem klamka zapadła - rok szkolny 2016/17 został rozpoczęty.

Witamy w Polskiej Szkole im. Trójcy Świętej !

10 września na inauguracyjnej mszy świętej, pani dyrektor Maria Baran przywitała wszystkich zebranych w kościele i jak zwykle pokrótce przypomniała zasady pracy szkoły, wymieniła jej atuty, zachęciła do współpracy rodziców i obiecała, że polska szkoła będzie nadal podtrzymywała tradycje dobrej nauki języka polskiego, historii i geografii.

Pani dyrektor wspomniała także, że obecny rok jest jubileuszowy dla naszej szkoły i tym bardziej jest to dla nas rok wielkich emocji, wspomnień zapisanych historiami absolwentów i obecnych uczniów, nauczyciel i rodziców, wzajemnych relacjach, przyjaźni i wielkiej obopólnej pracy włożonej w działalność naszej szkoły.

Czeka nas ciekawy rok. Czerpmy przyjemność i korzyści z każdej spędzonej chwili w szkole, aby, jak to pisał jeden z filozofów języka – „język nie ograniczał tego, jak postrzegamy świat”.

 

 

Irena Olejniczak

Masz pytanie? Zadzwoń:

312.929.9901

Więcej informacji kontaktowych »

Strony klasowe

Zadania domowe, informacje od nauczyciela - teraz dostępne na stronach klasowych bez hasła.

Patron medialny międzyszkolnego konkursu pt. „Polskie miejsca w Chicago i okolicach o których warto wiedzieć”

Nadchodzące wydarzenia:

 • 20 stycznia 2018
  Zabawa karnawałowa dla rodziców
 • 21 stycznia 2018 godz. 10:00AM
  Przystanek Historia w Chicago
  Msza św. / Poświęcenie i złożenie w katakumbach " ziemii z Łączki".
 • 27 stycznia 2018
  Studniówka
 • 3 lutego 2018 godz. 1:15PM
  Półroczna konferencja klasyfikacyjna
 • 17 lutego 2018
  Zebranie sprawozdawcze
 • 24 lutego 2018
  Pisemny egzamin maturalny z j. polskiego
 • 3 marca 2018
  "Wilczym Tropem" - Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych
 • 10 marca 2018
  Szkolny konkurs ortograficzny
 • 18 marca 2018
  Obiad przygotowany przez rodziców (niedziela)/ Msza sztandarowa
 • 24 marca 2018
  Śniadanie Wielkanocne / Marsz dla Jezusa

Zobacz cały kalendarz »

Prawa autorskie należą do Polskiej Szkoły
im. Trójcy Świętej w Chicago, 2004-2018

XHTML

admin