Trójcowo wychowuje intelektualnie i duchowo od 1992 roku.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Nadeszły wakacje!

  Nadeszły wakacje. A przecież nie tak dawno witaliśmy wszystkich uczniów na progu nowego roku szkolnego, gdy przekraczali mury naszej szkoły, aby zacząć nową przygodę z polską szkołą. Minął rok i  okazuje się, że pani dyrektor Maria Baran 21 maja, pożegnała wszystkich zebranych na uroczystości zakończenia roku szkolnego i oficjalnie zamknęła rok szkolny 2015/2016.

Jaki był to rok? Co się wydarzyło?

  Na pewno był to rok pełen nowych wyzwań, doznanych doświadczeń, czasami determinacji i przemyśleń, zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Był to rok nabytych wiadomości i przyjaźni zawiązanych w ciągu dziesięciu miesięcy. Rok zwycięzców i nagrodzonych. Szkoła mogła poszczycić się uczniami, którzy na wysokim poziomie, reprezentowali nas w międzyszkolnych konkursach. Nawet za cenę przejściowych trudności, zwątpień i nieustannych pytań– czy warto uczyć się języka polskiego?  Okazało się, że najlepsze jest w zasięgu ręki każdego ucznia.

Ambitni, konsekwentni, wytrwali, mający pomysły i spragnieni nowych wyzwań uczniowie. Takie są nasze dzieci.

  Maturzyści, którzy z dumą i satysfakcją opowiadali o swojej zdanej maturze, ośmioklasiści, którzy pełni obaw wkrótce wkroczą w nowy etap licealnej nauki, czy też pełni radości i gotowi do dalszej nauki – przedszkolacy, którzy krok po kroku zagłębiali się w tajniki języka polskiego, aby od nowego roku szkolnego stać się pierwszoklasistami.

  Ten rok był wielką pracą zarządu, rodziców, nauczycieli i sponsorów, którzy dzielili się swoim czasem, swoimi talentami, wspomagali naszą szkołę finansowo. Wytrwale i nieustannie dążący do osiągnięcia więcej dla szkoły. Towarzyszące im przekonanie, że to co robią, ma wartość sukcesu uczniów i szkoły.

  Rok szkolny 2015/2016 - fascynujący, pełnych sukcesów i nowych umiejętności zdobytych przez uczniów w Polskiej Szkole na Trójcowie został oficjalnie zamknięty. Czas na zasłużony odpoczynek.

 

Irena Olejniczak

Masz pytanie? Zadzwoń:

312.929.9901

Więcej informacji kontaktowych »

Strony klasowe

Zadania domowe, informacje od nauczyciela - teraz dostępne na stronach klasowych bez hasła.

Patron medialny międzyszkolnego konkursu pt. „Polskie miejsca w Chicago i okolicach o których warto wiedzieć”

Nadchodzące wydarzenia:

Zobacz cały kalendarz »

  Formularz zgłoszenia życzeń do okolicznościowego pamiętnika z okazji 25. rocznicy.

Prawa autorskie należą do Polskiej Szkoły
im. Trójcy Świętej w Chicago, 2004-2017

XHTML

admin