Trójcowo wychowuje intelektualnie i duchowo od 1992 roku.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

 

Międzynarodowy Konkurs MATEMATYCZNY KANGUR jest obecnie największym konkursem na świecie. Już od kilku lat, co roku bierze w nim udział około 6 milionów uczniów. Skierowany jest do wszystkich dzieci bez względu na ich matematyczny talent. Zwycięzcy nagradzani są grantami pieniężnymi i międzynarodowymi wakacjami.

          W naszej szkole, w dniu 17 marca 2016 roku do MATEMATYCZNEGO KANGURA przystąpiło 6 uczniów z klas I – VII. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę, dyplom i upominek. Uczestnicy konkursu przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi, a teraz z niecierpliwością czekają na wyniki konkursu, które otrzymają w miesiącu maju bieżącego roku.

Uczniowie do konkursu przygotowywali się na zajęciach kółka matematycznego, które działa w naszej szkole przez cały rok szkolny.
Na kółku dzieci nie tylko mają możliwość pogłębiania wiedzy matematycznej, ale i przeżycia wielu ciekawych przygód z matematyką. Wierzymy, że w przyszłym roku dołączy do nas kolejna grupa uczniów interesujących się matematyką, a może nawet spróbuje własnych sił w MATEMATYCZNYM KANGURZE.

 

Bożena Kargol-Chomiczewski

Masz pytanie? Zadzwoń:

312.929.9901

Więcej informacji kontaktowych »

Strony klasowe

Zadania domowe, informacje od nauczyciela - teraz dostępne na stronach klasowych bez hasła.

Patron medialny międzyszkolnego konkursu pt. „Polskie miejsca w Chicago i okolicach o których warto wiedzieć”

Nadchodzące wydarzenia:

Zobacz cały kalendarz »

  Formularz zgłoszenia życzeń do okolicznościowego pamiętnika z okazji 25. rocznicy.

Prawa autorskie należą do Polskiej Szkoły
im. Trójcy Świętej w Chicago, 2004-2017

XHTML

admin