Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Międzynarodowy Konkurs MATEMATYCZNY KANGUR jest obecnie największym konkursem na świecie. Już od kilku lat, co roku bierze w nim udział około 6 milionów uczniów. Skierowany jest do wszystkich dzieci bez względu na ich matematyczny talent. Zwycięzcy nagradzani są grantami pieniężnymi i międzynarodowymi wakacjami.

W naszej szkole, w dniu 17 marca 2016 roku do MATEMATYCZNEGO KANGURA przystąpiło 6 uczniów z klas I – VII. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę, dyplom i upominek. Uczestnicy konkursu przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi, a teraz z niecierpliwością czekają na wyniki konkursu, które otrzymają w miesiącu maju bieżącego roku.

Uczniowie do konkursu przygotowywali się na zajęciach kółka matematycznego, które działa w naszej szkole przez cały rok szkolny.
Na kółku dzieci nie tylko mają możliwość pogłębiania wiedzy matematycznej, ale i przeżycia wielu ciekawych przygód z matematyką. Wierzymy, że w przyszłym roku dołączy do nas kolejna grupa uczniów interesujących się matematyką, a może nawet spróbuje własnych sił w MATEMATYCZNYM KANGURZE.

Bożena Kargol-Chomiczewski

• 20 stycznia 2018
    Zabawa karnawałowa dla rodziców
  • 21 stycznia 2018 godz. 10:00AM
    Przystanek Historia w Chicago
    Msza św. / Poświęcenie i złożenie w katakumbach " ziemii z Łączki".
  • 27 stycznia 2018
    Studniówka
  • 3 lutego 2018 godz. 1:15PM
    Półroczna konferencja klasyfikacyjna