Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

„Rok szkolny 2014/15 uważam za zamknięty” – tymi słowami pani kierownik Maria Baran oficjalnie zakończyła miniony rok szkolny. Msza Święta połączona z pożegnaniem absolwentów klas maturalnych, ósmych i tych najmłodszych – przedszkolaków, była ostatnią okazją do spotkania się w tym roku szkolnym. Nastał czas wakacji.

Kolejny rok dobiegł końca. Oceniamy jego dobre i złe strony.  Wspominamy szkolne wydarzenia, lekcje, klasówki i dyktanda a przede wszystkim pomału przyzwyczajamy się do sobót wolnych od zajęć na Trójcowie. Czy będziemy tęsknili?

Dla tegorocznych maturzystów minione lata szkolne były latami nauki, dorastania, a także latami wielu przygód z językiem polskim, historią, geografią i religią. Wiele się wydarzyło. Brali oni udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Bawili się wspólnie na zabawach organizowanych w szkole, zawiązywali przyjaźnie, które chcą pielęgnować w przyszłości. Mimo, że teraz pożegnali się ze szkołą, nauczycielami i kolegami, wiedzą, że szkoła będzie miała ogromny wpływ na nowy etap w ich życiu.

Przecież jeszcze nie tak dawno pełni obaw i ciekawości wkraczali do klasy pierwszej, a później gimnazjum.

„ nie wierzyłem stojąc nad brzegiem rzeki,

która była szeroka i rwista, że przejdę ten most,

…nie wierzyłem, że przejdę ten most,

i gdy stoję już na drugim brzegu,

nie wierzę, że przeszedłem ‘’

16 maja był ostatnim dniem w szkole na Trójcowie – w szkole, którą tworzą uczniowie, nauczyciele i rodzice. To tutaj, gdzie panuje swoisty klimat, w miejscu, gdzie byliśmy potrzebni, ważni i doceniani jako uczniowie, nauczyciele i rodzice.  Zadedykujmy wiersz tym, którzy uczyli nas przez cały rok szkolny – nauczycielom i tym, którzy tą wiedzę zdobyli – uczniom:

„Poznaliśmy wszyscy razem,

że „koń” jest tylko wyrazem.

Lecz „Koń ciągnie” – to już zdanie,

Chociaż proste niesłychanie.

-Chcę je rozwinąć – powiedział Daniel

no i napisał: „Koń ciągnie sanie”.

Mateusz popatrzył, pokręcił głową

I zaczął pisać zdanie na nowo:

„Koń ciągnie sanie z wielkim hałasem

po oblodzonej drodze pod lasem”.

Więcej – rzekł Daniel – pisać się nie da,

Bo mi właśnie skończyła się kreda!”

Odpoczynku od klasy, tablicy, podręczników, deklinacji i  dyktand życzymy Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i wszystkim tym, którym ten odpoczynek się należy. Niech żyją słoneczne wakacje!

Irena Olejniczak